Wersja do druku

Udostępnij

Polska Sieć Tańca to sformalizowana forma współpracy ośrodków wspierających sztukę tańca w naszym kraju. Sieć wspiera cyrkulację rodzimych produkcji oraz wymianę artystyczną w Polsce. Inicjatorem i organizatorem Sieci jest Maciej Kuźmiński. Już w piątek 2 marca 2018 roku o godzinie 19.00 w ramach Polskiej Sieci Tańca w Krakowskim Centrum Choreograficznym-Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się pokaz dwóch spektakli Kieleckiego Teatru Tańca: Stymulacja ciała w choreografii Elżbiety i Grzegorza Pańtaków oraz Poza horyzont w choreografii Jacka Przybyłowicza. We wtorek 6 marca 2018 roku o godzinie 18.00 Lubelski Teatr Tańca pokaże spektakl Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. W sobotę 17 marca 2018 roku o godzinie 19.00 w Teatrze ROZBARK w Bytomiu zostanie zaprezentowany spektakl Płaczki krakowskiej Grupy Wokół Centrum.

 

Pilotażowy rok Polskiej Sieci Tańca tworzą:

– Lubelski Teatr Tańca / Centrum Kultury w Lublinie,

– Kielecki Teatr Tańca,

– Teatr Tańca Caro / Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego w Siedlcach,

– Art Stations Fundation (Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu),

– Teatr ROZBARK (Bytom),

– Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie,

– Krakowskie Centrum Choreograficzne / Nowohuckie Centrum Kultury,

– Instytut Muzyki i Tańca (Warszawa).

 

Głównymi celami Sieci są: stworzenie warunków do prezentacji wewnątrz kraju spektakli tworzonych przez zespoły instytucjonalne oraz niezależnych artystów; konsolidacja środowiska – wymiana pomiędzy centrami o różnych estetykach artystycznych; bardziej wydajne i przewidywalne wykorzystanie środków finansowych przeznaczanych na taniec.

 

W 2018 roku program prezentacji realizowanych w ramach Polskiej Sieci Tańca obejmuje następujące spektakle:

Płaczki – Grupa Wokół Centrum

Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy – Lubelski Teatr Tańca

Archipelag – Teatr Tańca Caro / Maciej Kuźmiński

Śmierć. Ćwiczenia i wariacje – Renata Piotrowska-Auffret

TOTAL – Paweł Sakowicz

Stymulacje Ciała i Poza horyzont – Kielecki Teatr Tańca

Fast Foot Foot – Teatr Rozbark | Anna Piotrowska

Raw Light – Art Stations Foundation | Anna Nowicka

 

Wybrane spośród wymienionych powyżej przedstawienia będzie można zobaczyć w Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Siedlcach, Kielcach, Krośnie oraz Bytomiu.

 

Stymulacja ciała i Poza horyzont

Stymulacja ciała jest artystycznym opracowaniem i autorskim spojrzeniem choreografów na sceniczny taniec jazzowy jako styl, metodę lekcyjną i formę niepodlegającą dewaluacji mimo zmiennej mody. W spektaklu Poza horyzont wykorzystana została formuła zespołowego teatru tańca, pozbawionego liniowej narracji, powstającego w oparciu o relacje między tancerzami.

Więcej

 

Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy

Istnieją historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy i takie, których lepiej byłoby też nigdy nie opowiedzieć. Historie, które sprawiają, że w oczach odbiorców stajemy się wielcy, bądź dramatycznie kurczymy się.

Więcej

 

Płaczki

Płaczki to spektakl w estetyce teatru tańca odnoszący się do tematu żałoby. Bazując na silnej fizyczności i obecności cielesnej, artystki sięgają do teatralnych zabiegów, zastanawiając się równolegle nad ich rolą i specyfiką zarówno na scenie, jak i w prawdziwym życiu. Spektakl sięga do teatralnych zachowań w życiu codziennym.

Więcej

 

 

Szczegółowe informacje na temat Sieci, planowanych w jej ramach działań i prezentacji dostępne są na stronie:

http://pst.info.pl

oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/polish.dance.network/

 

Kontakt:

Maciej Kuźmiński: taniec@pst.info.pl

Dagmara Gumkowska (koordynator Sieci): koordynator@pst.info.pl

 

 

 Polska Sieć Tańca i Partnerzy (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close