Toń to album muzyczny stworzony na wsi nad rzeką Liwiec przez choreografkę i improwizatorkę Alicję Czyczel we współpracy z kompozytorką Aleksandrą Gryką, przy znaczącym udziale rzeki, świerszczy, pola kukurydzy, kombajnu i ulewnej burzy. Składa się z nagrań terenowych i śpiewu zestrojonego z konkretnym miejscem, porą roku i zjawiskami atmosferycznymi. Materiał głosowy stanowi próbę zbliżenia się do zmysłowości dźwięku generowanego przez pozaludzkie osoby, materie i krajobraz.  Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Trzecia Fala” i Wolskie Centrum Kultury zapraszają na przywołujący album koncert w formule spaceru, który odbędzie się w sobotę 6 listopada o godz. 15.00 w Parku Moczydło. Start: róg Alei Narcyzy Żmichowskiej/ Deotymy  Wstęp wolny.

Wersja do druku

Udostępnij

Projekt zrealizowany w ramach stypendium twórczego Grażyny Kulczyk 2021.

Alicja Czyczel – feministka, choreografka, improwizatorka i kulturoznawczyni. Posiada dwa tytuły magistra: kulturoznawstwa (Uniwersytet Warszawski i Paris-Sorbonne, 2016) oraz choreografii (ICI-CCN Montpellier, 2019). Aktualnie studiuje podyplomowo w Królewskim Instytucie Sztuki w Sztokholmie. W swojej praktyce artystycznej bada ekopoetykę wyobraźni i współtworzy działania nastawione na współpracę, dzielenie się i pogłębianie empatii. Współtwórczyni Przestrzeni Wspólnej – nieformalnej i oddolnej inicjatywy skupiającej środowisko nowej choreografii, somatyki i tańca współczesnego. Choreografie sceniczne tworzy kolektywnie (LAGMA, 2020) i solo (ciało, na głos, 2019). Prowadzi badania artystyczne site-specific czerpiące z ekologii dźwięku (Choreofonie, 2020). Performerka w projektach artystki Joanny Piotrowskiej i choreografa Vincenta Duponta. Współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jako edukatorka. Publikowała w magazynie o muzyce współczesnej Glissando. Stypendystka „Młodej Polski 2018”, Alternatywnej Akademii Tańca 2018, danceWEB 2019, Kultury w Sieci 2020, Stypendium artystycznego m.st. Warszawy 2021, stypendium twórczego Grażyny Kulczyk 2021.

Kurator cyklu: Łukasz Strzelczyk
Hanna Sabat
Wsparcie: Glissando, Wydawnictwo Okultura, Anxious, Radio Aktywne
Plakat: http://dabrowskim.com/

„Fala” nie jest miejscem dla postaw antropocentrycznych, homofobicznych, ksenofobicznych, bigoteryjnych czy seksistowskich.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close