Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie i Fundacja Artystyczna Perform zapraszają na spektakl pt. Blush w reżyserii i choreografii Michała Adama Górala. To pierwsze widowisko w ramach wiosennej odsłony Centralnej Sceny Tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl porusza kwestię autentyczności w kontekście potrzeby przynależności do grupy oraz wstydu – emocji, która regularnie ludziom towarzyszy. Sam wstyd, powiązany z myślami, staje się cennym nośnikiem informacji. O jakie stany naszej egzystencji, manifestujące się w określonych warunkach, ludzie chcą zadbać? Czego pragną doświadczać?

Nagość zaczyna się od twarzy, a bezwstyd od słów.
– twierdziła Simone de Beauvoir

Blush to spotkanie czterech postaci w przestrzeni teatralnej, zamkniętej scenografią na kształt prowizorycznego amfiteatru. Podczas spektaklu dzielą się one z widzami swoimi historiami, ukazując różne oblicza wstydu. Wszystkie historie wybrzmiewają na tle choreografii i bogatego ruchu bazującego na indywidualnych jakościach każdego aktora. Rozmowy o wstydzie mają sens. Są potrzebne. Uwalniają. Uzdrawiają. Pokazują przekonania. Budują zaufanie.

Twórcy spektaklu przekonują:
Nie wstydź się wstydzić…

Realizatorzy:

Reżyseria i choreografia: Michał Adam Góral
Dramaturgia: Emilia Szulfer
Aktorzy: Anna Banasik, Wojciech Dolatowski, Michał Adam Góral, Karolina Graca
Performerka wideo: Nika Go
Kostiumy: Robert Łosyk
Scenografia: Rurzowa, Skucha
Światła: Michał Adam Góral, Janusz Zabłocki, Artur Wytrykus
Muzyka: Pimon Lekler
Charakteryzacja: Julia Hebel
Konsultacje aktorskie: Maciej Łagodziński
Wideo: Anna Banasik, Michał Adam Góral

Czas trwania: 50 minut
Data premiery: 28-29 września 2021

O Centralnej Scenie Tańca:

Społeczny wymiar będzie wspólnym mianownikiem wydarzeń wiosennej odsłony Centralnej Sceny Tańca. Do współpracy zaproszeni zostali twórcy i twórczynie, którzy poruszają tematy zaangażowane społecznie, ważne dla osobistej kondycji człowieka, choć często nieuświadomione, skrywane i pomijane.

Podczas czterech wieczorów planowanych w ramach tegorocznej Centralnej Sceny Tańca zostaną zaprezentowane różne odsłony choreografii zaangażowanych społecznie, zrealizowanych zarówno przez twórców profesjonalnych, jak również artystów amatorów, włączających publiczność do intelektualnych rozważań lub ruchowej aktywności.

O choreografie:

Michał Adam Góral jest absolwentem Codarts Rotterdam University For The Arts. W latach 2016-2019 pracował w zespole tańca współczesnego Compagnie Thor w Brukseli. Występował m.in. na festiwalach Tel Aviv Dance, Festival d’Avignon Off, CaDanse Festival, Lowlands Festival, Charleroi Danses i Brussels Dance. W Polsce współpracował m.in. z Teatrem Tańca Zawirowania, Stowarzyszeniem Sztuka Nowa, B’cause Dance Company i Warszawską Operą Kameralną. Wyreżyserował nagradzane na konkursach choreograficznych Solo N °2 oraz spektakle: Waterfallin, Bolero, Quo Tendis, solo Hippocampus i duet Uncommodum.

Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna Perform są inicjatorami projektu Centralna Scena Tańca. Projekt jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawa.

Więcej informacji: 24 marca, Warszawa | „Blush” – reżyseria i choreografia Michał Adam Góral, Centralna Scena Tańca – Mazowiecki Instytut Kultury (mik.waw.pl)

„Blush” – chor. Michał Adam Góral. Fot. Marta Ankiersztejn

„Blush” – chor. Michał Adam Góral. Fot. Marta Ankiersztejn

„Blush” – chor. Michał Adam Góral. Fot. Marta Ankiersztejn

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close