Warsztat ma na celu poprawę i rozwój koordynacyjnych zdolności motorycznych, poczucia rytmu, złożonych z ćwiczeń wspierających integrację systemu nerwowo-mięśniowo-stawowego, siłę oraz plastyczność mózgu (umysłu).

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Wśród właściwości świadczących o poziomie sprawności człowieka duża rola przypada umiejętnościom koordynacyjnym ciała. Są one niezbędnymi uwarunkowaniami dla ruchu, decydującymi w znacznej mierze o efektywności naszych działań bez względu na uprawianą dyscyplinę ruchową.

Pojęcie zdolności koordynacyjnych dawniej ujmowano synonimicznie jako „zwinność”, rozumianą jako „zdolność do scalania ruchów różnych rodzajów w jedną całość oraz zdolność do szybkiego przestawiania się z jednych aktów ruchowych na inne.

Główne elementy warsztatu to: rozgrzewka, łączenie ruchów, różnicowanie ruchów, poczucie równowagi, orientacja czasowo-przestrzenna, rytmizacja ruchów, szybka reakcja, praca na własnym ciężarze ciała, wysiłek statyczny i dynamiczny, ćwiczenia integrujące lewą i prawą półkulę mózgową, rytmizacja ciała, gry zwiększające poziom uważności i kreatywności ruchowej.

Termin: 20 listopada, 17:00 – 20:00
Miejsce: Teatr Chorea (Tymienieckiego 3, Łódź)
Koszt: 45 zł

Więcej informacji na stronie organizatora: Warsztaty z Jakubem Gontarskim

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close