Białystok/XIII Festiwal „Kalejdoskop”: Katarzyna Machniewicz „Taniec. Kobieta. Mężczyzna. Continuum.” – wystawa fotografii

Zdjęcie: Białystok/XIII Festiwal „Kalejdoskop”: Katarzyna Machniewicz „Taniec. Kobieta. Mężczyzna. Continuum.” – wystawa fotografii

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal Kalejdoskop jest organizowany przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca, a za jego kształt odpowiadają dyrektorki Joanna Chitruszko i Karolina Garbacik oraz programatorka Anna Królica. Jako wydarzenie towarzyszące XIII edycji festiwalu odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Katarzyny Machniewicz Taniec. Kobieta. Mężczyzna. Continuum.. Wystawa potrwa od 7 do 24 kwietnia 2016 roku.

Wystawa obejmuje 24 fotografie Katarzyny Machniewicz wykonane w trakcie spektakli prezentowanych w ramach dwóch cykli, współorganizowanych przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla Tańca w 2014 i 2015 roku w Krakowie. Pierwszy: Portrety. Kobiety w polskiej choreografii (kuratorka: Anna Królica) oraz drugi: Goodbye Superman. Mężczyzna w polskiej choreografii, będący odpowiedzią na pierwszy z nich. Podążając za pytaniami kuratorów drugiego projektu (Anna Królica, Eryk Makohon i Paweł Łyskawa), również w odniesieniu do kobiet (Jak rozwija się i dokąd podąża taniec? Jaką rolę pełnili i pełnią mężczyźni w polskim tańcu? Czy są kontynuatorami czy twórcami nowego? O czym tworzą? Męskie ciało jako atrybut w choreografii? Jakie narracje o męskości pojawią się w polskiej choreografii?), autorka fotografii tych różnorodnych spektakli stawia własne pytanie o uniwersalność tego, co kobiece i tego, co męskie, nie tylko w tańcu, ale również w życiu. Jej własna odpowiedź na to pytanie stała się kluczem doboru fotografii prezentowanych na wystawie.

Wstęp wolny!

Więcej informacji na stronie festiwal-kalejdoskop.pl oraz na profilu facebookowym: www.facebook.com/festiwal.kalejdoskop.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Białystok: Spodki, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, ul. św. Rocha 14

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close