Festiwal MONOFEST w Łodzi: Atsushi Takenouchi + Hiroko Komiya

Zdjęcie: Festiwal MONOFEST w Łodzi: Atsushi Takenouchi + Hiroko Komiya

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach III łódzkiego festiwalu monodramów MONOFEST pokazane zostanie solo japońskiego tancerza i choreografa butō z towarzyszeniem pieśniarki i muzyczki Hiroko Komiya. Atsushi Takenouchi od kilkudziesięciu lat realizuje solowe spektakle inspirowane zjawiskami natury. Stworzył swój oryginalny styl tańca i pracy jinen butō, którego nazwa pochodzi od japońskich pól Jinen – artysta odkrył je, odwiedzając japońskie wioski, ruiny zapomnianych buddyjskich świątyń i sanktuariów. W efekcie tych poszukiwań powstawały kolejne spektakle.  Obecnie Atsushi Takenouchi realizuje ideę „tańca z miejscami”, dzięki której odwiedził już kilkanaście krajów, m.in. Francję, Austrię, Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone, Kanadę, Włochy, Holandię, Czechy, Niemcy, prowadząc warsztaty, realizując przedstawienia i plenerowe projekty artystyczne.

Po spektaklu odbędzie się rozmowa oraz otwarty jam z udziałem Janusza Stolarskiego (początek o 22. 30).

Wstęp: 10zł.

ARCHIWUM PREZENTACJI

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close