Gdańsk/Scena dla tańca 2016/Taneczna misja vol. 2: „MaMa Perform” – chor. Maria Stokłosa

Zdjęcie: Gdańsk/Scena dla tańca 2016/Taneczna misja vol. 2: „MaMa Perform” – chor. Maria Stokłosa

Fot. Wojciech Kaniewski

Wersja do druku

Udostępnij

Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku zaprasza na pokaz spektaklu MaMa Perform w choreografii Marii Stokłosy. Spektakl adresowany jest do widzów dorosłych, a zwłaszcza do mam. Tematem przewodnim spektaklu jest macierzyństwo: stereotypy z nim związane, społeczne i kulturowe wyobrażenia o nim, ale przede wszystkim osobiste doświadczenia uczestniczek – matek. Maria Stokłosa zebrała i połączyła to wszystko w serię wieloznacznych obrazów, w których równorzędne role odgrywa to, co ważne, to, z czego się śmiejemy, świętości, wulgaryzmy i banały życia codziennego. Widzimy prawdziwe kobiety, ich troski, ich pytania (o to, co tracimy, a co zyskujemy dzięki doświadczeniu macierzyństwa) i ich marzenia o tym, jak mogłoby być.

Celem MaMa Perform jest zarówno aktywizacja grupy matek, które podczas kilku miesięcy poznawały tajniki eksperymentalnego tańca i tworzyły materiał do spektaklu, jak również zaangażowanie odbiorców do dialogu na temat macierzyństwa.

Choreografia: Maria Stokłosa

Współpraca artystyczna/udział: Małgorzata Remiarz, Natalia Żuchowska, Jolanta Sambor, Monika Trąbińska, Magdalena Drągowska-Ramaszkan, Marzena Jazowska, Katarzyna Dańska, Agata Brzozowicz, Wilejka Zagórowska

Światła: Michał Głaszczka

Pomysł/Koordynacja: Wilejka Zagórowska/Fundacja MaMa

Produkcja: Fundacja MaMa

Czas trwania: 45 minut

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z wykonawczyniami i choreografką Marysią Stokłosą zatytułowane Macierzyństwo jako projekt kreatywny.

 

21 maja, w godzinach 10.00-13.00 Maria Stokłosa poprowadzi warsztaty z okazji Dnia Matki.

Bilety na spektakl w cenie 21 zł. Warsztaty: 50 zł. Pakiet bilet na spektakl + udział w warsztatach: 60 zł.
Rezerwacja biletów: 58 341 94 83, 601 628 377, bilety@teatrminiatura.pl

***

Taneczna misja vol. 2

Projekt Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku, który został zapoczątkowany podczas projektu Taneczna misja w 2014 roku, kontynuuje ideę zapoznawania publiczności teatru ze sztuką tańca. W trakcie projektu zaprezentowane zostaną trzy spektakle dobrane tak, aby dotrzeć do różnych grup odbiorców gdańskiego teatru. W marcu projekt otworzy prezentacja spektaklu LABirynt dla najmłodszych dzieci w wieku 0-3 lat, w reżyserii i choreografii Alicji Morawskiej-Rubczak. Z okazji Dnia Matki w maju zobaczyć będzie można spektakl MaMa Perform autorstwa Marysi Stokłosy. Jesienna prezentacja Zrabowali mi składaka w wykonaniu Katarzyny Kani, Danieli Komędery i Piotra Stanka będzie skierowana m.in. do młodzieży gimnazjalnej. Po spektaklach widzowie zaproszeni będą do dyskusji z twórcami. Chcąc przybliżyć naszym odbiorcom sztukę tańca współczesnego, realizatorzy projektu uzupełnili program o warsztaty towarzyszące wszystkim prezentacjom. Ze względu na interaktywny charakter samego spektaklu, warsztat LABirynt Alicji Morawskiej-Rubczak będzie skierowany do twórców – aktorów i tancerzy, którzy skupią się na idei i specyfice tworzenia teatru tańca dla bardzo małych dzieci. Na warsztat z Marysią Stokłosą zaproszone są kobiety – mamy i nie tylko – które chcą czerpać przyjemność z tańca i swojego potencjału twórczego. Twórcy Zrabowali mi składaka w ramach warsztatu podzielą się z uczestnikami swoją dynamiczną energią i technikami tańca współczesnego. Koordynatorką projektu jest Ula Zerek.

Prezentacjea spektaklu MaMa Perform w ramach projektu Taneczna misja vol. 2, realizowanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2016.

Logo Scena dla tańca (miniaturka)     IMIT (miniaturka)

Więcej informacji: www.scenadlatanca.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Gdańsk: Miejski Teatr Miniatura, ul. Grunwaldzka 16

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close