Premiera
Spektakle

Gdańsk: Teatr Dada von Bzdülöw „Pokoje (tytuł roboczy)”– chor. Katarzyna Chmielewska Magdalena Reiter, Jakub Truszkowski

Zdjęcie: Gdańsk: Teatr Dada von Bzdülöw „Pokoje (tytuł roboczy)”– chor. Katarzyna Chmielewska Magdalena Reiter, Jakub Truszkowski

Teatr Dada von Bzdülöw zaprasza na spektakl Pokoje inspirowany powieścią Stanisława Lema Solaris

Wersja do druku

Udostępnij

Kontakt z inną cywilizacją. Mamy go, ten kontakt! Wyolbrzymiona jak pod mikroskopem nasza własna, monstrualna brzydota, nasze błazeństwo i wstyd!

Stanisław Lem, Solaris

Spektakl powstaje na motywach powieści Solaris Stanisława Lema. Autorzy za punkt wyjścia przyjmują jeden z wiodących aspektów twórczości Lema – próbę podjęcia Kontaktu z Innym. W odizolowanej przestrzeni obserwujemy okruchy procesów, usiłowania syntezy i zrozumienia tego, co nam obce i niezrozumiałe – próby postrzegania świata z odmiennej perspektywy. Akcja spektaklu przenosi nas w przestrzeń, w której rzeczywistość fizyczna i wirtualna nieustannie się przenikają, a granice pomiędzy obydwoma światami przestają być dostrzegalne.

Autorzy spektaklu – Katarzyna Chmielewska, Magdalena Reiter i Jakub Truszkowski, zainspirowani twórczością Stanisława Lema i obchodzonym 100-leciem jego urodzin, wspólnie realizują tegoroczną premierę spektaklu taneczno-multimedialnego. Spektakl jest polsko-słoweńską koprodukcją pomiędzy Teatrem Dada von Bzdülöw, a Zavodem Mirabelka.

Teatr Dada von Bzdülöw
Pokoje (tytuł roboczy)
Koncepcja, choreografia i wykonanie: Katarzyna Chmielewska Magdalena Reiter, Jakub Truszkowski
Scenografia, wideo, reżyseria światła: Atej Tutta
Muzyka: Radosław Duda
Dramaturgia: Rok Bozovičar
Kostiumy: Ana Savić Gecan
Realizacja świateł: Michał Kołodziej
Produkcja: Michał Jankowski (Teatr Dada), Magdalena Reiter, Tina Dobnik (Zavod Mirabelka)
Produkcja: Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw, Zavod Mirabelka
Koprodukcja: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Lublanie

Partnerzy:
Polska: Teatr Wybrzeże/GAK Winda/Instytut Adama Mickiewicza – CULTURE.PL
Słowenia: Bunker

Premiera: 18 grudnia 2021 – Scena Malarnia

Dofinansowano ze środków: Urzędu Miasta Gdańska, Miasta Lublana – wydział kultury, Ministerstwa kultury Republiki Słowenii, Instytutu Adama Mickiewicza „Kultura polska na świecie”, Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Lublanie

Zavod Mirabelka działa od 2013 roku w obszarze sztuk performatywnych i edukacji w Słowenii. Regularnie współpracuje zarówno ze słoweńskimi jak i zagranicznymi partnerami i koproducentami przy realizacji spektakli, a także organizacji festivalu Vibra i warsztatów tańca w Lublanie.

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close