Łódź/Przestrzenie Sztuki: Kamińska/ Kania/ Ustowska/ Durski/ Stanek „Imaginary Archive”

Zdjęcie: Łódź/Przestrzenie Sztuki: Kamińska/ Kania/ Ustowska/ Durski/ Stanek „Imaginary Archive”

Kamińska/ Kania/ Ustowska/ Durski/ Stanek „Imaginary Archive". Grafika: Anna Kamińska

Dwa tygodnie po premierze podczas 25 edycji Międzynarodowych Spotkaniach Teatrów Tańca w Lublinie Materia zaprasza na pokaz spektaklu Imaginary Archive autorstwa i w wykonaniu Patryka Durskiego, Katarzyny Kani, Anny Kamińskiej, Piotra Stanka i Katarzyny Ustowskiej.

Wersja do druku

Udostępnij

Imaginary Archive powstaje pomiędzy spekulatywnymi scenariuszami na przyszłość, efemerycznym tańcem, który wydarza się teraz, a praktyką niemożliwych i wyobrażonych sposobów pamiętania tego, co było kiedyś.

Projekt jest zainicjowany przez Patryka Durskiego, Katarzynę Kanie, Annę Kamińską, Piotra Stanka, Katarzynę Ustowską. Od czasu spotkania przy spektaklu ONE w Gdańsku (2018) kontynuują oni współpracę, praktykując i zderzając się z ideą kolektywności. Imaginary Archive zapoczątkowany był jako research artystyczny w ramach grantu Hessische Theaterakademie (2020). Adaptując się do zmian, które nadeszły razem z pandemią, artystki i artyści spotykali się online, praktykując troskę, przyjaźń i myśląc o śmierci.

Pomiędzy poczuciem niepewności i potrzebą wsparcia, przesyceniem kontaktem zdalnym oraz tęsknotą za bliskością fizyczną, usytuowały/li spektakl jako przedmiot troski. How to take care of a dead performance? – to pytanie od którego rozpoczęły/li proces twórczy.

Imaginary Archive jest refleksją nad tym, jak się troszczymy i o co się troszczymy. Podejmując się rozważań nad spektaklami granymi na żywo budują paradoksalną narrację o ich śmierci. Artystki i artyści korzystając z archiwów zgromadzonych online, podejmują się strategii choreograficznego recyklingu.

Spektakl powstawał w Centrum Kultury w Lublinie w ramach programu Przestrzenie Sztuki, jego prezentacja jest częścią wymiany edukacyjnej i artystycznej pomiędzy operatorami Przestrzeni Sztuki skupionych na tańcu i choreografii.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, bez rezerwacji.

Koncept, choreografia, performans: Patryk Durski, Katarzyna Kania, Anna Kamińska, Piotr Stanek, Katarzyna Ustowska
Muzyka: Michał Drabczyk
Produkcja, rezydencja: Centrum Kultury w Lublinie/Przestrzenie Sztuki. Taniec oraz Hessischen Theaterakademie (HTA) – Postgraduate Grants for Artistic Research (2020)
Premiera: 25. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w Lublinie (2021)
Czas trwania: 60 min

Wydarzenie odbędzie się w ramach programu Przestrzenie Sztuki, który jest finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Operator: Materia, Partnerzy: Akademia Muzyczna im Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Poleski Ośrodek Sztuki oraz Urząd Miasta Łodzi.

Dostępność:

Wydarzenie w języku polskim. Spektakl nie zawiera scen nagości, stroboskopu, nie posiada ograniczeń wiekowych.

Sale w Ogrodach Geyera znajdują się na wysokim 1 piętrze bez windy. Osoby z jakimikolwiek trudnościami w poruszaniu się, które chciałyby wziąć udział proszone są o kontakt: materia@materialodz.pl.

Regulamin uczestnictwa:

Publiczność zobowiązana jest posiadać własne maseczki i nosić je w trakcie wydarzenia oraz zachować dystans 1,5 metra od innych osób. Organizator będzie wymagać złożenia obowiązkowego pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia wraz z podaniem danych osobowych i kontaktowych przed wejściu na wydarzenie. Publiczność będzie mogła skorzystać ze środka do dezynfekcji rąk. Jeśli masz gorączkę, objawy przeziębienia, lub zakażenia Covid19 – nie przychodź na spektakl, zostań w domu.

Kamińska/ Kania/ Ustowska/ Durski/ Stanek „Imaginary Archive”. Fot. Piotr Jaruga

Kamińska/ Kania/ Ustowska/ Durski/ Stanek „Imaginary Archive”. Fot. Piotr Jaruga

Kamińska/ Kania/ Ustowska/ Durski/ Stanek „Imaginary Archive”. Fot. Piotr Jaruga

Kamińska/ Kania/ Ustowska/ Durski/ Stanek „Imaginary Archive". Grafika: Anna Kamińska

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

29.11.2021 Poniedziałek

godz. 20:30

Łódź: Siedziba Instytutu Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej w Ogrodach Geyera, ul. Piotrkowska 295

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close