Łódź/ Przestrzenie Sztuki: Teatr Szklarnia „EtnoTechno” – chor. Katarzyna Topolska, reż. Natalia Perek

Zdjęcie: Łódź/ Przestrzenie Sztuki: Teatr Szklarnia „EtnoTechno” – chor. Katarzyna Topolska, reż. Natalia Perek

Teatr Szklarnia „EtnoTechno” – chor. Katarzyna Topolska, reż. Natalia Perek

Teatr Szklarnia zaprasza na pokaz spektaklu EtnoTechno w reżyserii Natalii Perek, na scenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi. Wydarzenie odbywa się w ramach finału konkursu Szklarnia – Inkubator Teatralny, który organizowany jest przez Fabrykę Sztuki, w partnerstwie z Teatrem Chorea, jako część projektu Przestrzenie Sztuki.

Wersja do druku

Udostępnij

EtnoTechno to eklektyczny obraz rodzinnych relacji kobiecych złożony z wyobrażeń, snów, wspomnień, przekazów transgeneracyjnych. Spektakl jest próbą analizy skomplikowanej natury więzi pomiędzy kolejnymi pokoleniami kobiet – matki z córką, babki z wnuczką. W pracy nad spektaklem Teatr Szklarnia korzysta z własnych emocji i doświadczeń, przepuszczając je przez filtr społecznych przekonań, próbując zbudować teatralną, uniwersalną przestrzeń. Słowo Etno to symbol tego, co w człowieku tradycyjne, przekazane przez innych, wpojone przez środowisko i bliskich. Techno natomiast kojarzy się z buntem, zerwaniem schematu, szybkim rytmem, który prowadzi do trwałych zmian. Wszystkie jesteśmy EtnoTechno – nie potrafimy żyć bez tego, co wynika z korzeni, ale też nie jesteśmy w stanie bezkrytycznie tego przyjmować, nie dążąc do zmiany. Tworząc spektakl chcemy zaprosić widza w sam środek umysłu kobiety, która dojrzewa. Jako matka, córka, wnuczka, prawnuczka innej kobiety… – mówią tancerki.

Reżyseria, kostiumy: Natalia Perek
Scenariusz: zespół Teatru Szklarnia
Choreografia, scenografia: Katarzyna Topolska
Muzyka: Adam Mortas, Tomasz Czapliński
Animacja: Marta Magnuska
Reżyseria światła: Malwina Sarachmanow, Tomasz Krukowski
Obsada: Grażyna Kołtonik, Zofia Hasiuk, Wiesława Hilczer, Daria Kownacka, Katarzyna Topolska, Sofia Revkovych
Opieka merytoryczna: Elina Toneva, Paweł Głowaty, Maja Caban, Tomasz Krukowski

Organizator: Fabryka Sztuki w Łodzi
Współorganizatorzy: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
Partner: Teatr Chorea

Spektakl realizowany jest w ramach projektu Szklarnia – Inkubator Teatralny, w ramach programu Przestrzenie Sztuki.

Projekt Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Projekt Przestrzenie Sztuki dofinansowano ze środków budżetu państwa.
Projekt Przestrzenie Sztuki dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

Czas trwania: 45 minut
Spektakl przeznaczony dla osób pow. 16 roku życia

***

Wstęp: bezpłatny, ilość miejsc jest ograniczona, konieczna jest rezerwacja miejsc
Rezerwacja bezpłatnych wejściówek: teatrchorea@gmail.com, +48 506 103 207

W mailu należy podać: tytuł i datę spektaklu, imię i nazwisko na które ma być dokonana rezerwacja oraz ilość rezerwowanych miejsc.

System rezerwacji wejściówek zamykany jest po wyczerpaniu limitu miejsc lub o godzinie 18.00 w dniu poprzedzającym wydarzenie, czyli we wtorek, 14 grudnia 2021.

Wejściówki można odebrać w dniu wydarzenia, najwcześniej godzinę przed jego rozpoczęciem, w szklanym hallu w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3.

Rezerwacje wygasają 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

Więcej informacji na stronie: www.chorea.com.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Łódź: Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close