Lublin: Teatr Dada von Bzdülöw „Duety nieistniejące” – chor. Chmielewska/Bzdyl

Zdjęcie: Lublin: Teatr Dada von Bzdülöw „Duety nieistniejące” – chor. Chmielewska/Bzdyl

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

Duety nieistniejące to już 42 premiera Teatru Dada von Bzdülöw. Jednocześnie jest to ledwie drugi, po poniekąd legendarnej już Magnolii, duet założycieli i liderów artystycznych Dada w 19-letniej historii zespołu. Duety nieistniejące to swoista, rodząca się z nudy „flânerie”. Dryfy, spacery, opowieści – zaczynające się stale na nowo i stale siebie wzajemnie przetwarzające; obecne i znikające; zauważane i odrzucane. Tym razem spektakl zostanie pokazany w Lublinie.

koncept: Duety Nieistniejące to swoista, rodząca się z nudy „flânerie”. Dryfy, spacery, opowieści – zaczynające się stale na nowo i stale siebie wzajemnie przetwarzające; obecne i znikające; zauważane i odrzucane.

nadbudowa: „Można by zatem sądzić, iż wszystko, co znika nawet po swym zniknięciu wiedzie jakiś potajemny żywot pośmiertny, wywierając na wszystko, co pozostaje, pewien utajony wpływ. Wszystko bowiem, co znika, przenika do naszego życia w minimalnych dawkach, częstokroć o wiele bardziejdla nas groźnych aniżeli panujące nad nami moce…”

Jean Baudrillard, Dlaczego wszystko jeszcze nie zniknęło
historia: Duety Nieistniejące – 42 premiera Teatru Dada von Bzdülöw – to ledwie drugi „duet” założycieli i liderów artystycznych Teatru. Po dziewięciu latach od premiery legendarnej już Magnolii (2002) nadszedł czas dla „duetu” Chmielewska-Bzdyl na napisanie kolejnego rozdziału… na replikę? na recycling? na wydobycie utajonego? na zamknięcie lub nowe otwarcie? Duety Nieistniejące, wzorem ostatnich produkcji Teatru Dada, chcą być spektaklem „niedomkniętym” i gotowym na ewolucję w ramach każdej kolejnej prezentacji.
ironia: mieszkamy na wsi od chwili rozpadu
orkiestry narodowej
gramy dla kur i gęsi
i żab w stawie
(Grzegorz Kwiatkowski)

produkcja: Teatr Dada von Bzdülöw / Festiwal Ciało/Umysł, Warszawa / Teatr Wybrzeże, Gdańsk
koncept: Mikołaj Trzaska & Teatr Dada von Bzdülöw
wykonanie: Katarzyna Chmielewska & Leszek Bzdyl
muzyka: Mikołaj Trzaska
kostiumy: Katarzyna Piątek
video: Maciej Salamon
słowa na wizualizacjach: Grzegorz Kwiatkowski
reżyseria świateł: Michał Kołodziej
premiera 5-6.10.2011 – Teatr Wybrzeże, Gdańsk (23.09.2011 – Teatr Studio, Warszawa – Festiwal Ciało/Umysł)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Centrum Kultury w Lublinie, Sala Widowiskowa, ul. Peowiaków 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close