Lublin: Widowisko plenerowe „Sen o Mieście” – reż. Janusz Opryński

Zdjęcie: Lublin: Widowisko plenerowe „Sen o Mieście” – reż. Janusz Opryński

„Sen o Mieście” – reż. Janusz Opryński. Zdjęcie: materiały własne organizatora

Organizatorzy zapraszają na spektakl plenerowy Sen o Mieście w reżyserii Janusza Opryńskiego. W ten sposób Lublin będzie celebrował zdobycie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

 

Wersja do druku

Udostępnij

Przedstawienie jest wirtuozerskim pokazem umiejętności artystów nowego cyrku. Zawieszeni między ziemią a niebem akrobaci, balansując na linie i tańcząc na szarfach, przybliżą najważniejsze wydarzenia Lublina – miasta budowanego na styku kultur, religii i narodów.

Spektakl – inspirowany ponadczasowym Poematem o mieście Lublinie Józefa Czechowicza, wzbogacony autorską muzyką Rafała Rozmusa i monumentalną scenografią Jarosława Koziary – zabierze publiczność w porywającą podróż. Widzowie będą mogli przyjrzeć się zarówno czasom najtrudniejszych wyzwań, jak i najpiękniejszym chwilom, które wpłynęły na współczesne oblicze Lublina – miasta o wielokulturowej tradycji.

Historyczną narrację przeczyta Zbigniew Dziduch, a fragmenty poezji Józefa Czechowicza zaprezentuje Dorota Landowska.

Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Lublin: dziedziniec Zamku Lubelskiego

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close