Poznań/Alternatywna Akademia Tańca: Lucy Suggate – coaching „Trening i praktyka «codziennego tańca»”

Zdjęcie: Poznań/Alternatywna Akademia Tańca: Lucy Suggate  – coaching „Trening i praktyka «codziennego tańca»”

Fot. z materiałów ASF.

Wersja do druku

Udostępnij

Praktyka kultywuje przestrzeń choreografii jako ekscytujące pole nieskończonych możliwości gry i działań; zaprasza tym samym do pozostawania w stanie maksymalnej koncentracji na chwili obecnej i doskonalenia umiejętności artykulacji zarówno cielesnej, jak i skutecznego wyrażania myśli poprzez ciało. Praca eksploruje współczesne podejścia do zagadnienia wirtuozerii ze szczyptą teatralności i ukłonem w stronę (manifestujących się także fizycznie) subkultur.

Celem warsztatu jest podkreślenie wagi konstruowania własnej codziennej praktyki tanecznej (i choreograficznej). Składają się na niego konkretne ćwiczenia, ale i improwizacje, których jedynie punkt wyjścia zostaje określony, a celem jest po prostu TANIEC – mnóstwo pełnokrwistego, ekstatycznego, energetycznego tańca! Misją jest eksplorowanie tanecznego studio jako nieograniczonej przestrzeni dla gry, odkrywanie jej nowych form i konsekwentne przesuwanie granic własnych możliwości. Warsztat oferuje możliwość wspólnego zgłębiania i definiowania indywidualnych praktyk ruchowych i choreograficznych.

5 lat temu rozpoczęłam poszukiwania swojej Praktyki Tanecznej by zrozumieć lepiej własny język ruchu – to, jak tańczę i jak tworzę taniec, jak każdorazowo negocjuję sama ze sobą ruchu zewnętrzne kształty i formy oraz jak wyrażam poprzez nie swoje myśli. Nałożyłam na samą siebie zadanie-obowiązek codziennego tańca – i mam tu na myśli TANIEC w najbardziej dosłownym (tradycyjnym) tego słowa znaczeniu! Cel: uwolnić wewnętrzną siłę, odnaleźć na nowo emocje i motywacje, które popchnęły mnie do tańca, (codziennie) pisać swój taneczny manifest!

 

Lucy Suggate choreografuje od 2003 roku; jej praca przyniosła jej międzynarodowe uznanie głównie ze względu na autorski – oryginalny i inteligentnie zabawny – styl. W 2005 roku była rezydentka programu Yorkshire Dance, w 2006 jej spektakl „postcard” znalazł się w gronie finalistów prestiżowej londyńskiej The Place Prize. Od 2007 roku w ramach programu Artist in Residence w Daghdha Dance w dawnym kościele w Limerick (Irlandia) Lucy prowadziła własny trzyletni program badawczy, który stał się dla jej kariery choreograficznej doświadczeniem zwrotnym. W 2009 roku powołała do życia Lucy Suggate & The Bodyfarm jako bazę dla swej praktyki solowej, która stała się jej główną formą twórczości i głosem w dyskusji o autonomii artysty. Wszystkie jej prace powstają niemal bez budżetu, poza oficjalnymi systemami finansowania sztuki, jako element badania możliwości niezależnego funkcjonowania we współczesnej rzeczywistości i zgłębiania artystycznych możliwości kreacji bez środków finansowych. W ostatnich latach Lucy interesuje się zagadnieniami poszerzonej praktyki choreograficznej (extended choreography practice) oraz zgłębia sposoby artystycznego mentoringu i możliwości tanecznego fair trade. W 2010 i 2012 roku sola Lucy prezentowane były na festiwalu w Edynburgu, a pięciogwiazdkowe recenzje otworzyły jej drzwi na europejskie sceny. Jej prace prezentowane były we Włoszech, Irlandii, Francji, Szwecji, Finlandii i Danii.

Coaching dla profesjonalistów

 

Poniedziałek 17 lutego – Piątek 21 lutego. Zakończony zostanie otwartym pokazem uczestnikó warsztatu.

Zgłoszenia wraz z profesjonalnym CV należy przesyłać na adres e-mail

w tytule: AAT Suggate
koszt uczestnictwa: 250zł
Zgłoszenia do 7 lutego 2014.

taniec.doc
otwarty pokaz pracy

piątek 21 lutego / 19:00 / Studio Słodownia +3 / wstęp wolny

Alternatywna Akademia Tańca 2014

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Studio Słodownia 3. Otwarty pokaz pracy - 21 lutego o godz. 19.00. Wstęp wolny.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close