Poznań/Laboratoria Twórcze: Laboratorium wieku, Laboratorium interdyscyplinarne, Laboratorium ruchu – pokazy warsztatowe

Zdjęcie: Poznań/Laboratoria Twórcze: Laboratorium wieku, Laboratorium interdyscyplinarne, Laboratorium ruchu – pokazy warsztatowe

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Od 14 do 25 sierpnia w Polskim Teatrze Tańca trwa intensywna praca w ramach pierwszej edycji Laboratoriów Twórczych. Na zakończenie projektu odbędą się pokazy warsztatowe trzech grup: Laboratorium wieku, Laboratorium interdyscyplinarnego oraz Laboratorium ruchu.

Organizatorzy:

Wyobrażamy sobie Laboratoria jako specyficzną przestrzeń do nabywania nowych kompetencji, poszukiwań twórczych, zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Tym projektem wychodzimy naprzeciw pojawiającemu się nowemu modelowi funkcjonowania kultury, w którym wspólna praktyka to nierzadko badania i/lub praca laboratoryjna.

Harmonogram pokazów: 
18.30: Laboratorium interdyscyplinarne Prowadzący: Magda Szpecht (reżyserka), Anna Met (scenografka), Kuba Słomkowski (muzyk)
19.00: Laboratorium wieku Prowadzący: Iwona Pasińska i Marcin Liber
19.20: Laboratorium ruchu Prowadząca: Anna Konjetzky

Laboratoria twórcze opierają się na pracy procesowej w zintegrowanych działaniach interdyscyplinarnych sztuk. Organizatorzy wyobrażają sobie „Laboratoria” jako specyficzną przestrzeń do nabywania nowych kompetencji, poszukiwań twórczych, zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Tym projektem wychodzą naprzeciw pojawiającemu się nowemu modelowi funkcjonowania kultury, w którym wspólna praktyka nierzadko obejmuje badania i/lub pracę laboratoryjną. Organizatorzy polecają uwadze także wieczorny cykl Dancing Poznań. Nocne Dancingi są otwarte dla wszystkich i udział w nich jest bezpłatny. Każdy wieczór odbywa się pod innym tanecznym hasłem i w innej estetyce.

Organizator: Fundacja Movements Factory

Współorganizator: Polski Teatr Tańca
Kurator: Anna Królica

Partnerzy:
Młyńska 12
UAM – HAT Research Center / Interdyscyplinarne Centrum Badawcze, UAM

Patron medialny: taniecPOLSKA.pl

Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Poznań.

 

Movements Factory (miniaturka)

Polski Teatr Tańca 2017 (miniaturka)

Laboratoria twórcze 2017, Polski Teatr Tańca (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:30

Poznań: Studio Polskiego Teatru Tańca (aula), ul. Kozia 4

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close