Poznań: „Oto człowiek” – chor. Karolina Cichy-Szromnik

Zdjęcie: Poznań: „Oto człowiek” – chor. Karolina Cichy-Szromnik

„Oto człowiek” – chor. Karolina Cichy-Szromnik

Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na jedyny, gościnny pokaz spektaklu baletowego Oto człowiek. Jest to projekt przygotowany przez uczniów International Dance Academy w Kołobrzegu we współpracy z Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta, w ramach programu Most Kulturalny Poznań-Kołobrzeg. Choreografię przygotowała Karolina Cichy-Szromnik.

Wersja do druku

Udostępnij

Nie potrafimy przyjmować miłości… Jesteśmy nastawieni na samowystarczalność, samoistnienie, samomiłość. W codzienności szukamy tego, co może nam wypełnić pustkę, co do której nie chcemy przyznać, że jest tęsknotą. Otaczamy się przedmiotami, a jeśli to nie wystarcza, większą ilością przedmiotów. Z czułością klikamy w ikonki, zanurzając się z uśmiechem na twarzy w bezkres materialnego, które proponuje nam świat. Ekskluzywne wakacje, nowa lampa, jedwabne poszewki na poduszkę, nawet spotkanie możemy wyklikać… Ciągle myślimy, że nie ma innej drogi, tylko ta przed nami, na której na pewno czeka na nas sukces, osiągnięcia, spełnienie…

A co, gdyby tak zajrzeć‚ do siebie? Nie sięgać wzrokiem gdzieś na horyzont życia, tylko najprościej poszukać czego nam brakuje – wracając do środka? Przyjrzeć się tej tęsknocie z wielką uwagą. Kogo tam zobaczymy? Może kogoś, kto kupując drogie wakacje, szuka słońca na twarzy, a zakładając jedwabne poszewki tak naprawdę chce utulenia, dzielenia poduszki z kimś kto jest obok? Skąd ten lęk? Ten, który każe nam zamieniać relacje na przedmioty; ten, który ściska nam gardło, kiedy czujemy słabość i chcielibyśmy, żeby świat się o tym dowiedział? Ten, który zakłada nam maskę. Jak się z nim oswoić? W życiu wszystko ma swój początek. I lęk, i samowystarczalność, i ból, i pustka. Wystarczy się cofnąć, znaleźć to, co boli. Zobaczyć i nazwać. Miłość jest dla nas wytartym hasłem, ryzykiem, wysiłkiem. Ale, czy tego chcemy, czy nie, jak bardzo uważalibyśmy ją za oczywistą, banalną, tylko ona jest w stanie sprawić, że nasze życie zamieni się w bezpieczną przystań.

Spektakl Oto człowiek jest właśnie o tym – o początku, który sprawia, że tracimy kontakt z miłością, o tym jakie to ma konsekwencje.

Choreografia: Karolina Cichy-Szromnik
Wykonanie: uczniowie International Dance Academy w Kołobrzegu

Więcej informacji na www.teatr-muzyczny.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:30

Poznań: Teatr Muzyczny w Poznaniu, ul. Niezłomnych 1E

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close