Poznań/SBNT na Malcie 2017: Nobody’s Business doing Nobody’s Dance – sesje otwarte dla obserwatorów

Zdjęcie: Poznań/SBNT na Malcie 2017: Nobody’s Business doing Nobody’s Dance – sesje otwarte dla obserwatorów

Think Tank Choreograficzny

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programów: Stary Browar Nowy Taniec na Malcie odbędą się wydarzenia związane z projektem Think Tank Choreograficzny, m.in. otwarte sesje w języku angielskim Nobody’s Business doing Nobody’s Dance. Osoby zaangażowane w międzynarodową inicjatywę Nobody’s Business, które do Poznania przywiozą format wymiany praktyk w sztukach performatywnych – Nobody’s Dance, podkreślają, że taniec nie należy do nikogo. Nie sprowadza się do indywidualnych karier czy zamkniętych warsztatów. Jest dobrem wspólnym dzielonym przez jego użytkowników, którzy mogą go rozwijać i modyfikować jak oprogramowanie open source. Podczas czterodniowego spotkania, które odbędzie się w galerii Art Stations, choreografki i choreografowie z Polski oraz zagraniczni goście będą wspólnie ruszać się i myśleć. Sesje Nobody’s Dance traktowane są jak publikacje (akt czynienia czegoś publicznym), dlatego otwarte są dla obserwatorów z zewnątrz.

Think Tank Choreograficzny to projekt badawczy poświęcony praktykom, metodom i narzędziom rozwijanym na styku polskiej i międzynarodowej sceny tańca współczesnego, wykorzystujący formę wywiadu jako sposób wytwarzania wiedzy i jej upubliczniania. Jego celem jest przybliżanie działalności polskich choreografek i choreografów poprzez wspólne poddanie refleksji metod pracy, konceptów napędzających procesy twórcze, historii praktyk oraz kontekstów, w których pracują artyści. W tym roku Think Tank Choreograficzny zagości w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie, żeby rozszerzyć swoją działalność. Na pięć dni przeniesie się z sieci do przestrzeni Starego Browaru i stanie się tymczasowym instytutem badawczym. W centrum uwagi znajdą się nie spektakle, ale projekty nastawione na wytwarzanie i wymianę wiedzy poprzez taniec, a także dyskusja o sytuacji tej sztuki w Polsce.

Program Think Tank Choreograficzny jest rozwinięciem działań w ramach Stypendium Badawczego Grażyny Kulczyk z zakresu współczesnej choreografii 2016.

 

Nobodys Dance 2017 (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Poznań: Galeria Art Stations 2, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close