Spektakle
Premiera

Sopot: Sopocki Teatr Tańca „manRay… Barbarzyńca” Jacek Krawczyk

Zdjęcie: Sopot: Sopocki Teatr Tańca „manRay… Barbarzyńca” Jacek Krawczyk

Wizualno-muzyczny awangardowy poemat według pomysłu Jacentego Krawczyka, to kontynuacja jego fascynacji twórczością wybitnych twórców XX wieku. Tym razem bohaterem i punktem odniesienia rozważań Krawczyka będzie urodzony w 1890 roku w Filadelfii Emmanuel Radnitzky pracujący pod pseudonimem Man Ray.

Wersja do druku

Udostępnij

Man Ray nie był tylko fotografem, ale również malarzem, twórcą fotogramów i reżyserem filmowym. Zdjęcia Raya powstawały w jego studio jako efekt długotrwałej pracy z przedmiotem lub modelką oraz niekonwencjonalnego pomysłu, podobnie jak surrealistyczne obrazy. Większość swojego życia spędził w Paryżu, gdzie zmarł w 1976 roku. Na swoim nagrobku polecił wyryć: Nie zainteresowany, ale nie obojętny.

Spektakl Sopockiego Teatru Tańca będzie swobodną interpretacją dzieł Man Ray’a, w stylu avangard performance video art, gdzie aktorzy-tancerze wcielą się według własnej autorskiej interpretacji w postaci z eksperymentalnych surrealistycznych filmów i obrazów Man Ray’a. Sopoccy artyście skonstruują abstrakcyjne obrazy, przesiąknięte zmysłową atmosferą i magicznymi formami, w których ciało zyskiwać będzie naprzemiennie ludzkie i zdehumanizowane kształty. Ważną rolę odegra wideo-art – powstaną wizualne obrazy wyświetlane na niekonwencjonalnych przedmiotach – ekranach, a całość dopełni starannie wyreżyserowane światło i muzyka z pogranicza neoklasyki, opery i minimalizmu.

Koncept, inspirowany twórczością Man Ray’a: Jacek Krawczyk
Performance: Joanna Czajkowska, Aleksandra Foltman, Asia Nadrowska, Jacek Krawczyk
Muzyka: Mariusz Noskowiak
Wizualizacja: Katarzyna Teresa Turowska
Światło: Mateusz Gierc
Scenografia: Jacenty Krawczyk

Premiera 4 i 5.12.2021

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close