Stary Browar Nowy Taniec na Malcie

Zdjęcie: Stary Browar Nowy Taniec na Malcie

Wersja do druku

Udostępnij

Program Stary Browar Nowy Taniec na Malcie to festiwalowa „prezentacja w pigułce” projektu Stary Browar Nowy Taniec  − wielopoziomowego (spektakle, wykłady, warsztaty, produkcje i rezydencje) programu tańca współczesnego realizowanego przez Art Stations Foundation od października 2004 roku i koordynowanego przez Joannę Leśnierowską. Misją projektu jest popularyzacja i promocja sztuki tańca, zwłaszcza jej najnowszych awangardowych trendów (choreografia konceptualna, performance art, body art, zjawisk z pogranicza sztuk wizualnych i performatywnych) oraz wspieranie rozwoju młodej polskiej choreografii poprzez stworzenie regularnej „przestrzeni kreacji” − miejsca prób i produkcji oryginalnych spektakli oraz wymiany doświadczeń między artystami różnych krajów.

Goszczące od sześciu lat  (od 2006 roku) w programie festiwalu Malta taneczne prezentacje podsumowują całoroczne działania Starego Browaru spełniając jednocześnie niezwykle ważną rolę promocyjną dla sztuki choreografii w Polsce. Program składający się ze spektakli uznanych światowych choreografów koncentruje się zazwyczaj wokół jednego tematu, a korespondujące ze sobą przedstawienia odsłaniają zawsze obecną w sztuce najnowszej choreografii auto-refleksję i odwołania twórców do własnej tradycji oraz potrzebę dyskutowania i kreowania teorii tanecznej sztuki.

Podążając za idiomem tegorocznego festiwalu, Stary Browar zaprasza publiczność na taneczną ucztę będącą manifestem PRZECIWKO WYKLUCZENIU z wąskiej definicji choreografii wszystkich tych zjawisk i fenomenów, które w Polsce niekoniecznie uznawane są za przynależne do świata tańca. Stąd obecność w programie prezentacji, których język i forma na pierwszy rzut oka daleko odchodzą od tradycyjnie rozumianej formy spektaklu tanecznego. Humor, auto-dystans, inteligencja i choreograficzna refleksja – oto słowa–klucze tegorocznej starobrowarowej fiesty. Wsród gości tej edycji znajdują się Anne Juren, Marianne Baillot, Alix Eynaudi, Agata Maszkiewicz z projektem site-specific ; Annas Kollektiv, Marysia Stokłosa; Gaëtan Bulourde z Niemiec (spektakl inspirowany ideami Duchampa i jego obiektami ready-made), Keitha Hennessy’ego z USA, który przywiezie do Poznania spektakl Crotch, nagrodzony nowojorską nagrodą Bessie ; Clément Layes (Francja/Berlin); Cie Gilles Jobin ze Szwajcarii oraz Train Theater z Izraela ze spektaklem dla dzieci.

W dniach 2-6 lipca Keith Hennessy poprowadzi również w Starym Browarze coaching dla profesjonalnych artystów tańca, zatytułowany Post/Kontakt: praktyka wzajemnych relacji ciał.

Szczegółowe informacje o przeglądzie i coachingu:                                                                

www.starybrowarnowytaniec.pl

Szczegółowe informacje o działaniach Art. Stations Foundation:

www.artstationsfoundation5050.com

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close