VII Gdański Festiwal Tańca: Rebecca Lazier „There Might Be Others”

Zdjęcie: VII Gdański Festiwal Tańca: Rebecca Lazier „There Might Be Others”

Fot. Paula Lobo

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VII Gdańskiego Festiwalu Tańca Klub Żak zaprasza na pokaz spektaklu Rebecki Lazier There Might Be Others. Spektakl nowojorskiej tancerki jest rezultatem działań podjętych podczas pobytu rezydencyjnego w Starym Browarze w Poznaniu, realizacja została natomiast wsparta przez Instytut Adama Mickiewicza. Lazier brała udział w wielu międzynarodowych wydarzeniach, ale przy There Might Be Others po raz pierwszy nawiązała współpracę z polskimi tancerzami. Najistotniejszym założeniem Lazier jest wypracowanie wraz z towarzyszącym jej zespołem szeregu modułów, w oparciu o które spektakl będzie kreowany w czasie rzeczywistym na oczach widzów. Jest to więc zarazem forma pierwotnie skomponowana, jak i oparta o odczucia jednostki improwizacja. Moduły te mogą być wielokrotnie powtarzane, odgrywane przez różne osoby po kolei, niektóre mogą być natomiast zupełnie pominięte. Ich dobór jest całkowicie zależny od interakcji pomiędzy występującymi.

There Might Be Others zostanie następnie pokazane podczas festiwalu Malta w Poznaniu. W dalszej kolejności spektakl będzie mogła zobaczyć publiczność w Kanadzie, w Grecji oraz w Turcji. Każdorazowo w wydarzeniach wezmą udział tancerze pochodzący ze Stanów Zjednoczonych oraz artyści lokalni. Finałem będzie natomiast światowa premiera zrealizowana w Nowym Jorku, w której wezmą udział przedstawiciele każdego z zaangażowanych w projekt krajów.

Z recenzji: 

„Urealnienie tak skomplikowanego pomysłu jest zadaniem niezwykle trudnym, obchodząca w tym roku dwudziestolecie artystycznej działalności Rebecca Lazier ma jednak wszelkie kwalifikacje, aby odnieść sukces. Wszyscy tancerze mają piękne ciała, Rebecca Lazier ma natomiast ciało magnetyczne. Nie tylko przyciąga nim spojrzenia widzów, ale także silnie łączy się ze sceną, wydaje się wręcz niemożliwe, żeby mogła wykonać jakiś nieprawidłowy krok. To jednak nie wszystko, jej choreografia nadaje te same cechy tancerzom, z którymi współpracuje.”

Kelly Kleiman, „Chicago Reader”

choreografia, koncept i reżyseria: Rebecca Lazier

wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Simon Courchel, Natalie Green, Kaya Kołodziejczyk, Agnieszka Kryst, Jan Lorys, Ramona Nagabczyńska, Christopher Ralph, Paweł Sakowicz, Anna Steller

reżyseria świateł: Ewa Garniec

spektakl jest częścią Campus Project organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza

premiera: 8 czerwca 2015

czas trwania: 40 min.

Program VII Gdańskiego Festiwalu Tańca

Bilety na spektakle: 

3 zł – na KARTĘ TANCERZA
5 zł – pokazy konkursowe Solo Dance Contest, zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY
10 zł – zniżka* dla uczniów oraz seniorów
15 zł – zniżka* dla studentów i na KARTĘ DO KULTURY
25 zł 

 

Karnety jednodniowe: 5.06, 11.06 lub 14.06.2015

 
15 zł – zniżka* dla uczniów oraz seniorów
20 zł – zniżka* dla studentów i na KARTĘ DO KULTURY
35 zł 

 

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

** wstęp wolny

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w. 117

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji.

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, tel. 58 3440573, www.klubzak.com.pl, biuro@klubzak.com.pl

 

Biuro Festiwalowe: gft2@klubzak.com.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close