Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/I: Vala Tomasz Foltyn/Valentyna Tanz przedstawia: „Notatki o miłości i innych sprawach”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/I: Vala Tomasz Foltyn/Valentyna Tanz przedstawia: „Notatki o miłości i innych sprawach”

Fot. Klaudyna Schubert

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach I odsłony Sceny Tańca Studio 2017 Vala Tomasz Foltyn pokaże performansNotatki o miłości i innych sprawach z serii Valentyna Tanz przedstawia. Drag queen to nie konwencja teatralna, ale wzburzona odpowiedź ucieleśnionego miłosierdzia. Queer to sposób ciągłego redefiniowania swojej tożsamości, nie tylko tej, mieszczącej się w ramach seksualności, ale także – dotyczącej artystycznych wyborów i procesów myślenia. Androgyniczność to stanowisko polityczne, a nie styl. Porażka i bezbronność są siłą, a nie słabością. Praktyka choreograficzna wyznacza trajektorię oporu i buntu. Sztuka performansu jest działaniem w trybie pilnym. Dzielenie się historią stwarza intymność. Rytuał jest procesem artystycznym, w którym możliwe są wspólność i jedność. To, co niewidzialne staje się fundamentalne.

Valentyna Tanz jest eksperymentalnym projektem artystycznym stworzonym przez Tomasza Foltyna, znanego również jako Vala. Warszawska odsłona projektu jest kolażem dotychczasowych działań Valentyny, które odwołując się do historii i estetyki drag, oscylują pomiędzy groteskowym teatrem, tańcem ekspresyjnym, sztuką performansu i słowną improwizacją. Valentyna o miłości i innych sprawach opowiadał/a/li już w Krakowie, Warszawie, Lublanie, San Francisco, Portland, Berlinie, a ostatnio w Paryżu.

choreografia i koncept: Vala Tomasz Foltyn

kostiumy: Marta Sala

dźwięk: Justyna Stasiowska

produkcja: Lamella – the house of queer arts

czas trwania: 50 minut

Specjalne podziękowania dla: Walentyny Foltyn, Anny Halprin, Niny Simone, Jady Sirkin, Anety Żukowskiej, Justyny Stasiowskiej, Magdy Wajdy, Marty Sali, female trouble collective, Grace Towers, Julii Rodriguez.

Lamella (miniaturka)

***

Scena Tańca Studio

 Pierwszy etap sprzedaży (do 20 lutego)
– 15 zł / jeden spektakl;
– 35 zł  / karnet całodniowy

Drugi etap sprzedaży (od 20 lutego)
– 20 zł / jeden spektakl;
– 45 zł / karnet całodniowy

 

Bilety do nabycia w kasie Teatru Studio oraz za pośrednictwem strony internetowej Teatru Studio: www.teatrstudio.pl

Kurator: Mateusz Szymanówka.

organizatorzy:

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

dofinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

IMIT (miniaturka)    Studio Teatr Galeria (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

powiązane

Ludzie

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close