Spektakle

Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Opowiedz nam o przyszłości” – chor. Elwira Piorun

Zdjęcie: Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Opowiedz nam o przyszłości” – chor. Elwira Piorun

Teatr Tańca Zawirowania „Opowiedz nam o przyszłości”. Fot. Julia Ruszczyńska

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na spektakl Opowiedz nam o przyszłości, w choreografii Elwiry Piorun. Spektakl inspirowany jest twórczością Stanisława Lema.

Wersja do druku

Udostępnij

Człowiek wyruszył na spotkanie innych światów, innych cywilizacji, nie poznawszy do końca własnych zakamarków, ślepych dróg, studni, zabarykadowanych, ciemnych drzwi.

Stanisław Lem „Solaris

Przedstawienie Opowiedz nam o przyszłości jest inspirowane powieścią Solaris Stanisława Lema. Zajmuje się bohaterem, który skierowany na obcą planetę mierzy się samotnie ze swoimi wspomnieniami, lękami i traumami. Postawiony na przeciwko oceanu, który materializuje jego wizje, musi sam określić, na ile chce im się przeciwstawić, a na ile ulec. Wspaniała metafora ludzkiej egzystencji opisana przez Lema staje się obecnie jeszcze bardziej aktualna w czasach, kiedy technologie próbują manipulować umysłami ludzkimi. Dodatkową wartością przedstawienia jest ruch i taniec stanowiący podstawowy środek przekazu. Dzięki temu historia nabiera głębszego znaczenia. Wszystko to dzieje się to w otoczeniu filmowych realizacji, które już dawno stały się częścią naszego życia. Czy to jest przyszłość czy już teraźniejszość i czy na pewno musi dziać się na obcej planecie?

Choreografia: Elwira Piorun
Scenariusz: Włodzimierz Kaczkowski
Taniec i kreacja: Michał Góral, Anna Banasik
Opracowanie wizualne: Julia Ruszczyńska
Zdjęcia: Piotr Szymański
Animacja: Dominika Struzik

Czas trwania: 60 minut

Dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza Kulturalne pomosty.

Więcej informacji: „Opowiedz nam o przyszłości”/ „Tell us about the future” | Facebook

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close