Warszawa: Teatr Wielki – Opera Narodowa, Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego „Mira i Tadeusz”

Zdjęcie: Warszawa: Teatr Wielki – Opera Narodowa, Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego „Mira i Tadeusz”

W 2020 roku przypada 120. rocznica urodzin Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej i 125. rocznica urodzin Tadeusza Sygietyńskiego. Z tej okazji zespół, który począł się w marzeniach Tadeusza i został ukształtowany muzycznie przez niego – przy wizjonerskim scenicznym wsparciu Miry – pragnie zaprezentować wyjątkowy koncert pod tytułem Mira i Tadeusz.

Wersja do druku

Udostępnij

Gdyby nie Mira, nie byłoby Sygietyńskiego ani „Mazowsza”

Marian Hemar

Zdanie wypowiedziane przez polskiego poetę w pełni oddaje rolę obojga artystów w powstaniu zespołu, który od ponad siedemdziesięciu lat propaguje polską kulturę narodową w jej regionalnych odmianach na scenach całego świata.

Widowisko pełne najpiękniejszych pieśni i tańców z repertuaru Mazowsza, przepełnione wspomnieniami o założycielach i ich życiu sprzed Mazowsza i z Mazowszem, na długo pozostanie w pamięci każdego, kto zdecyduje się je obejrzeć.

Mazowsze młode, świeże, piękne i pełne wigoru – takie, jak chcieli jego założyciele, zabierze widzów w niezapomnianą podróż w czasie i przestrzeni po Polsce i polskiej kulturze. Wystąpią soliści, balet, chór i orkiestra PZLPiT Mazowsze pod dyrekcją Jacka Bonieckiego.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Wielki - Opera Narodowa, plac Teatralny 1

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close