Warszawa/XVI Międzynarodowy Festiwal Tańca ZAWIROWANIA: Tomasz Ciesielski „Odyseja”

Zdjęcie: Warszawa/XVI Międzynarodowy Festiwal Tańca ZAWIROWANIA: Tomasz Ciesielski „Odyseja”

materiały nadesłane przez organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Choć współczesny świat stoi dla nas otworem, coraz rzadziej wyruszamy w podróż, która nie tylko jest przygodą, ale też ścieżką wewnętrznej przemiany. Dziś możemy polecieć na koniec świata lub nawet zdobyć z wycieczką Mount Everest, ale to nie oznacza, że przekraczamy jakiekolwiek osobiste granice. Doświadczamy jedynie iluzji rytuału przejścia, którą chętnie wzmacniamy epicką relacją w mediach społecznościowych. Istotą podróży jest to, co po drodze. To otrząśnięcie się z młodzieńczych ideałów i odnalezienie sensu życia swojej Itaki. Spektakl odbywa się w ramach XVI Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania 2020.

Projekt Odyseja to nie tylko przywołanie motywu homerowskiej podróży Odyseusza. To także artystyczna droga od mitologicznego chaosu do poezji kosmosu Kubricka. Spojrzenie w świat, który wyszedł z formy, rozbudzając w Hamlecie konieczność jego naprawy.

Zapraszamy widzów do miejsca, gdzie podróż się rozpoczyna lub kończy. Na dworcu kolejowym pomiędzy przyjazdami i odjazdami pociągów będziemy wspólnie doświadczać wyprawy w różnych jej momentach: tuż przed wyjazdem, w chwili zwątpienia oraz w procesie dojrzewania rytualnej śmierci do nowego życia. Każdy uczestnik otrzyma zestaw słuchawkowy, który będzie bramą do intymnego świata wykreowanego przez performerów, a niedostępnego dla przypadkowych przechodniów. Poprzez język teatru i tańca zbadamy, w jakim stopniu archetyp homo viator  człowieka w drodze, jest aktualny dla współczesnego Europejczyka.

Choreografia: Tomasz Ciesielski w ścisłej współpracy z tancerzami

Taniec: Natalia Sarna Kladziwa, Oscar Mafa, Paweł Urbanowicz

Muzyka: Sean Palmer, Kuba Pałys

Kostiumy: Damian Kretschmer

Produkcja: Joanna Stasina

Wypożyczenie odbiorników na 30 minut przed rozpoczęciem spektaklu w hali, wejście od ul. Kijowskiej

Projekt realizowany dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawa oraz we współpracy z Centrum Teatru i Tańca w Warszawie.

Organizatorzy dziękują PKP S.A. za zgodę na realizację wydarzenia na terenie Dworca Wschodniego w Warszawie.

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniu:

1. Wydarzenie jest bezpłatne

2. Obowiązują zapisy do 9 października na adres: odyseja@tomekciesielski.pl

3. Limit widzów: 40 osób

4. Każdy zarejestrowany uczestnik wydarzenia powinien posiadać własny zestaw słuchawkowy z wejściem mini jack. W przypadku braku własnych słuchawek organizator zapewni zestawy dodatkowe z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w okresie pandemii.

5. Zasady, o których przestrzeganie dla wspólnego bezpieczeństwa proszeni są uczestnicy:

Jeśli masz gorączkę, objawy przeziębienia lub zakażenia Covid-19, nie przychodź na spektakl, zostań w domu.

– Przed rozpoczęciem spektaklu wypełnij dostępne na miejscu oświadczenie o stanie zdrowia.

– Umyj i zdezynfekuj ręce po przyjściu na spektakl, przed odbiorem zestawu słuchawkowego.

– Podczas spektaklu należy mieć zakryte nos i usta.

– Organizator ma prawo odmówić udziału w spektaklu osobom z gorączka, objawami przeziębienia, lub zakażenia Covid-19, osobom które nie wypełnią oświadczenia o stanie zdrowia oraz osobom bez maseczek ochronnych.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Dworzec Wschodni, wejście od ul. Kijowskiej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close