Warszawa / XVIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: ArtGarage i Emma Cianchi „Silence – Music Of Life”

Zdjęcie: Warszawa / XVIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: ArtGarage i Emma Cianchi „Silence – Music Of Life”

Artgarage i Emma Cianchi „Silence – Music Of Life”. Materiały własne organizatora

Fundacja Scena Współczesna, Teatr Tańca Zawirowania oraz Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zapraszają na spektakl ArtGarage i Emmy Cianchi pt. Silence – Music Of Life, w ramach XVIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania.

Wersja do druku

Udostępnij

O Emmie Cianchi:

Emma Cianchi jest dyrektorem artystycznym i choreografem Art Garage. Była jednym z dyrektorów artystycznych Borderline Danza (1999/2011) i choreografem Compagnia Korper (2014/2018). Od najmłodszych lat pasjonuje się różnymi rodzajami sztuki, ale to w tańcu jest w stanie najlepiej wyrazić swój wrodzony artystyczny talent. Uznawana w krajowych i międzynarodowych kręgach jako oryginalny choreograf, zdobyła wiele nagród i może pochwalić się doskonałą współpracą w świecie kina, teatru i muzyki. W swoich najnowszych pracach bada nowe technologie stosowane w scenografii i rozszerza swoje zainteresowania twórcze na instalacje i dzieła łączące video z tańcem jako reżyser. W 2003 roku wraz z Veronicą Grossi założyła Art Garage, siedzibę spółki i miejsce, które pozwala jej zachęcać młodych ludzi do profesjonalnego szkolenia. Prowadzi kursy improwizacji w kontakcie i kompozycji choreograficznej w szkołach tańca w całych Włoszech. Od 2016 roku jest jednym z kuratorów artystycznym tańca w Teatro Bellini w Neapolu.

Realizatorzy:

Koncept i choreografia: Emma Cianchi
Wykonanie: Maria Anzivino, Ginevra Cecere, Marcella Martusciello
Opracowanie dźwiękowe: Dario Casillo
Technika: Eugenio Fabiani
Produkcja: Art Garage

Więcej o wydarzeniu: link

***

Pełny program Festiwalu: link

Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania powstał w 2005 roku z inicjatywy Włodzimierza Kaczkowskiego i Elwiry Piorun. Początkowo celem inicjatywy była konfrontacja zespołów z Europy Środkowej, wymiana doświadczeń i różnorodnych technik pracy w dziedzinie tańca. Z czasem impreza zaczęła się rozrastać, a jej gośćmi byli już nie tylko artyści europejscy – w Warszawie gościli twórcy z Azji, Ameryki Północnej i Południowej. W tym roku festiwal kończy 18 lat – co będzie zarówno pretekstem do hucznego świętowania urodzin, jak i do podsumowań i wspomnień.

Festiwal jest współfinansowany przez m.st. Warszawa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Organizator: Fundacja Scena Współczesna, Teatr Tańca Zawirowania
Współorganizator: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie

***

Dane osobowe i wizerunek uczestnika wydarzenia może być wykorzystywane w celu promocyjnym. Zakup biletu oraz uczestnictwo w wydarzeniach jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie wizerunku na wszelkich materiałach promocyjnych zarejestrowanych w czasie wszystkich wydarzeń Festiwalowych organizowanych przez Fundację Scena Współczesna.

 

 

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Studio, pl. Defilad 1

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close