Warszawa/Zielony Jazdów/Ekologia, ciało, taniec: Wydarzenia taneczne

Zdjęcie: Warszawa/Zielony Jazdów/Ekologia, ciało, taniec: Wydarzenia taneczne

Fot. z materiałów teatru.

Wersja do druku

Udostępnij

W weekend 13-14 lipca 2013 roku w Zielonym Jazdowie (park wokół CSW – Zamku Ujazdowskiego), odbywającym się pod hasłem Ekologia-ciało-taniec, zaplanowane są kolejne wydarzenia taneczne. Anna Nowicka poprowadzi warsztaty tańca współczesnego Nowy Człowiek, czyli jak wytańczyć siebie i świat dla dzieci w wieku 8-12 lat (sobota) i seniorów (niedziela). W ramach Zielonego Jazdowa Kasia Chmielewska i Mateusz Kwaterko – doświadczeni instruktorzy tanga argentyńskiego, założyciele szkoły tańca Caminito i organizatorzy milongi Comme il Faut, poprowadzą cykl bezpłatnych warsztatów tanga. Zajęcia zakończą się prawdziwą milongą. Ponadto w sobotę Małgorzata Haduch i Ksawery Wójciński pokażą performance tańca Duet o 4, a w niedzielę Małgorzata Haduch porpowadzi warsztaty Passing Through, które zakończą się pokazem tanecznym.

Passing Through to grupowa kompozycja oparta o język improwizacji choreografa Davida Zambrano. Ten język tańca skupia się na przemierzaniu przestrzeni, ścieżkach, przypomina ławicę ryb przemierzających ocean oraz używa dotyku do zapraszania i bycia zapraszanym. Jest to pełna radości i energii spontaniczna choreografia. Próby do spektaklu, którego pokaz nastąpi o godz. 16.00 w parku Zamku Ujazdowskiego, odbywać się będą w Laboratorium CSW i będą otwarte dla publiczności (od godz. 11.00 do godz. 13.00), tak by udostępnić obserwację procesu Passing Through. Zespół tancerzy zaproszonych do projektu przez Małgorzatę Haduch wystąpi podczas Zielonego Jazdowa czterokrotnie, każdorazowo opierając się na strukturze choreograficznej Passing Through i wykorzystując coraz więcej elementów tego języka tańca. Prezentacja finałowa nastąpi 4 sierpnia i będzie performancem złożonym z zaawansowanej metody Passing Through, którą tancerze będą zgłębiać podczas kolejnych sesji w Laboratorium CSW. W niedzielę 14 lipca tancerze wykonają performance Passing Through Zielony Jazdów#1 we współpracy z artystami Danielem Koniuszem i Łukaszem Ogórkiem, z wykorzystaniem możliwości, jakie niesie ze sobą ich praca Oddźwięk. Tancerze inspirują się projektem 50 Days Costa Rica.

Warsztaty Anny Nowickiej:

http://taniecpolska.pl/wydarzenia/show/4086

http://taniecpolska.pl/wydarzenia/show/4087

ARCHIWUM PREZENTACJI

Warszawa: park wokół Centrum Sztuki Współczesnej - Zamek Ujazdowski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close