Spektakle

Wrocław: Anna Steller „Przemieszczenie” – performans

Zdjęcie: Wrocław: Anna Steller „Przemieszczenie” – performans

Anna Steller „Przemieszczenie”. Fot. Andrzej Sip

Instytut im. Jerzego Grotowskiego zaprasza na spektakl Przemieszczenie w choreografii Anny Steller. Performans opisuje swoistą walkę z przeszłością oraz teraźniejszością tancerki.

Wersja do druku

Udostępnij

Przemieszczenie, według definicji antropologa kulturowego Richarda Schechnera, to proces, w którym wkracza się w jakieś przeżycie, jest się przez nie „poruszonym” lub „tkniętym”, a potem zostaje się porzuconym w okolicach tego samego miejsca, w którym się zaczęło. W performansie Anna Steller odniesie się do wydarzeń ze swojej przeszłości, a także stanów z teraźniejszości, próbując zmierzyć się z nimi z innej perspektywy po to, aby doznać owego stanu uniesienia, balansować na skraju tego, co prawdziwe i udawane, być w transie i jednocześnie być sobą, zjednoczyć się z widownią lub dostarczyć jej rozrywki.

Koncept, wykonanie: Anna Steller
Muzyka: Adam Witkowski
Kostium: Julia Porańska
Wideo: Maciek Salamon
Premiera: 3 listopada 2012, Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” w Gdańsku
Czas trwania: ok. 60 min

Anna Steller (ur. 1979 w Gdańsku) – tancerka, performerka i choreografka, matka trójki dzieci. Absolwentka slawistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Na scenie zaczęła występować w 1993 roku w Teatrze Dada von Bzdülöw, z którym współpracuje do dziś. Od wielu lat tworzy spektakle taneczne, akcje-performanse oraz performanse typu site specific. Współpracuje z wieloma choreografami, reżyserami, artystami wizualnymi, takimi jak m.in.: Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz, Anna Królikiewicz, Anita Wach, Maciej Salamon, Ramona Nagabczyńska, Tomek Bazan, Nigel Charnock, Rebecca Lazier. Od 1993 roku tańczy w gdańskim Teatrze Dada von Bzdülöw. W 2005 roku współzałożyła zespół Good Girl Killer, który obecnie tworzy wraz z Magdą Jędrą.

Performans powstał dzięki stypendium z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stypendium Kulturalnemu Prezydenta Miasta Gdańska.

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close