Wrocław/II Rusza Festiwal: Dramaturgia tańca z Elżbietą Chowaniec i Anetą Jankowską – warsztaty

Zdjęcie: Wrocław/II Rusza Festiwal: Dramaturgia tańca z Elżbietą Chowaniec i Anetą Jankowską – warsztaty

Elżbieta Chowaniec. Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą nabyć narzędzia i umiejętności do rozwijania opowieści tanecznych – przedstawień czy performansów. Głównym założeniem warsztatowym będzie próba uwzględnienia w tanecznym przedstawieniu teatralnym narzędzi do budowania historii. Rezultatem zajęć będzie kilka etiud tanecznych budowanych na szkielecie dramaturgii tańca, które pozwolą tanecznym historiom wyjść do widza szukającego logiki pozasensualnej – intelektualnej i analitycznej.

Warsztaty będą złożone z krótkiej części teoretycznej, dotyczącej dramaturgii w tekście teatralnym oraz narzędzi do jej budowania. Przeprowadzimy także kilka sesji praktycznych, pozwalających na zastosowanie narzędzi rozwoju dramaturgii tańca. Zajęcia zatem wyjdą od historii, opierać się będą na rozwoju opowieści w ruchu. Uczestnicy będą ćwiczyć się w szukaniu wyrazu, gradacji opowiadanych historii. Podstawą warsztatów będzie ruch, improwizacja, szukanie, otwieranie, tworzenie tego, co nowe.

Trwają zapisy na zajęcia z najlepszymi światowymi tancerzami, performerami oraz pedagogami. W zależności od wybranych warsztatów są jeszcze wolne miejsca, jednak warto się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy odbywają się drogą mailową: info@ruszafestiwal.pl. Można wybrać pojedyncze zajęcia lub skorzystać z karnetu na cały festiwal. W programie znajdziemy wiele bezpłatnych warsztatów, a płatne zaczynają się już od 25 złotych.

 

Więcej informacji o warsztatach, pedagogach oraz harmonogram festiwalu na stronie: www.ruszafestiwal.pl

Do pobrania:

Program festiwalu

Harmonogram

Cennik

Mapka miejsc

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Wrocław: Szkoła Baletowa przy Operetce Dolnośląskiej, ul. Św. Antoniego 2/4, brama C, II piętro, godz. 10.00-14.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close