Wrocław: Opera Wrocławska „Flight/Bolero/Elsa Canasta” – chor. Małgorzata Dzierżon, Meryl Tankard, Javier De Frutos

Zdjęcie: Wrocław: Opera Wrocławska „Flight/Bolero/Elsa Canasta” – chor. Małgorzata Dzierżon, Meryl Tankard, Javier De Frutos

Opera Wrocławska „Flight/Bolero/Elsa Canasta” – chor. Małgorzata Dzierżon, Meryl Tankard, Javier De Frutos. Grafika: Opera Wrocławska. Fotografia: Ingmar Jernberg, GöteborgsOperans Balett, 2003.

Opera Wrocławska zaprasza na najnowszy spektakl baletowy Flight/Bolero/Elsa Canasta w choreografii Małgorzaty Dzierżon, Meryl Tankard i Javiera De Frutosa. Stanowi on połączenie kreatywności artystów i fuzja stylów tańca. Trzy aranżacje, trzech choreografów, trzy style muzyczne. Wszystkie dzieła zaprezentowane zostaną w Polsce po raz pierwszy.

Wersja do druku

Udostępnij

Flight w choreografii Małgorzaty Dzierżon powstał w 2016 roku w Wielkiej Brytanii na 90. rocznicę najstarszego w tym kraju zespołu tańca Rambert. Flight to próba przedstawia potrzeby ruchu, zmiany, cykliczności jaką można zaobserwować w naturze, jak i stanów emocjonalnych, które towarzyszą ludziom, którzy znajdują się na granicy, gdzieś „pomiędzy” – w drodze, w oczekiwaniu, w poszukiwaniu. Inspiracją jest tematyka migracji, utwór nie podejmuje jednak tematu w kontekście politycznym.

Bolero w choreografii Meryl Tankard powstało w Lyonie w 1998 roku jako efekt bliskiej współpracy choreografa z artystą wizualnym. Inspirowani muzyka Maurice’a Ravela i atmosferą miasta, Meryl Tankard i Régis Lansac stworzyli bogatą paletę obrazów w pełni zintegrowanych z ruchem tancerzy.

Elsa Canasta w choreografii Javiera De Frutosa obchodzi w tym roku dwudziestą rocznicę i jako produkcja była prezentowana przez zespoły w Anglii, Szkocji i Stanach Zjednoczonych. Inspirowana postaciami, wydarzeniami i kolorytem życia towarzyskiego lat 20. XX wieku, ale i indywidualnymi cechami tancerzy, z którymi pracuje Frutos. Elsa Canasta to zaproszenie na przyjęcie, a muzyka Cole’a Portera podkreśla zmysłowość i złożoność międzyludzkich relacji. Projekt scenografii Jeana-Marca Puissanta zachęca tancerzy do podejmowania zuchwałych i czasem ryzykownych kroków…

Współczesne interpretacje choreografów rzucą nowe światło na znane utwory. Muzyka popularna, impresjonizm i awangardowy minimalizm na jednej scenie? Efektem jest wyjątkowe wydarzenie i wieczór pełen wrażeń.

Premiera: 25 marca, Opera Wrocławska

Czas trwania: 120 minut

Realizatorzy:

Flight

Choreografia: Małgorzata Dzierżon
Muzyka: Somei Satoh, Kate Whitley

Bolero

Choreografia: Meryl Tankard
Muzyka: Maurice Ravel

Elsa Canasta

Choreografia: Javier de Frutos
Muzyka: Cole Porter

Dyrygent: Adam Banaszak
Obsada: Balet Opery Wrocławskiej

Więcej informacji: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Wrocław: Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35

godz. 18:00

Wrocław: Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35

godz. 19:00

Wrocław: Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35

godz. 18:00

Wrocław: Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close