ENG
A A A
 luty 2019 
Fot. Poza Okiem - Piotr Nykowski.

Katarzyna Sitarz w Holandii

15 maja 2018

Z przyjemnością informujemy, że we wtorek 15 maja o godz. 20.15.  Katarzyna Sitarz pokaże swoje solo Per-sona w Wennekerpand Theater w Schiedam w Holandii

Schiedam w ramach Dans in Ontwikkeling.

 

Dans in Ontwikkeling’ (DinO) został zainicjowany przez Liat Magnezy w celu stworzenia platformy wspierania wchodzących artystów tańca na ich drodze stawania się profesjonalnymi choreografami niezależnymi. Projekt jest organizowany we współpracy z Theater aan de Schiei i DanceMotionPicture, a jego główna funkcja polega na sprzyjaniu różnorodności i odmłodzeniu kultury tanecznej w Niderlandach.

 

 

O spektaklu:

Per-sona to koncert performatywny na głosy ciała i ciała głosu. 

 

Per-sona nieustannie pulsuje pomiędzy tym co (nie)widzialne a tym co (nie)słyszalne, między materialnością i nieuchwytnością. Uważnie wsłuchuje się w dźwięk głosu i tworzy soniczną sygnaturę ciała, którą następnie rozprasza aby ukształtować ją na nowo. Granice pomiędzy tym, co wewnątrz i tym, co na zewnątrz, zacierają się, a głos staje się pomostem między prywatnym a publicznym. Dźwięki zakorzenione w cielesności (phone), języku (logos), zwierzęcej naturze (zoe), i treningu społecznym (bios) tworzą jednostkowy jak również polityczny głos. Ten głos jest obecnością wykraczającą poza ciało, przenikającą przestrzenie i rezonującą na płaszczyźnie afektywnej i emocjonalnej. Jest siłą jednoczącą sensualność i intymność; dynamiką, w której pobrzmiewają echa brzydoty, przyjemności, piękna i szaleństwa, wraz z tym, co znajome i tym, co obce.

choreografia, wykonanie: Katarzyna Sitarz

dramaturgia: Eleonora Zdebiak

konsultacja dźwięku: Wojciech Urbański

opieka artystyczna: Bush Hartshorn

realizacja techniczna i światła: Łukasz Kędzierski

produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w ramach Solo Projekt Plus 2016

przy wsparciu: Kooperatywa Łaźnia, Fundacja Witryna Kultury w Szczecinie

premiera: 10 grudnia 2016, Studio Słodownia +3,
Stary Browar, Poznań

Podziękowania dla uczestników sesji feedbackowych za cenne uwagi i spostrzeżenia oraz tych wszystkich, którzy wspierali i inspirowali artystkę  w procesie twórczym.

 

***

Więcej: https://theateraandeschie.nl/voorstelling/dansinontwikkelingmei2018

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia