ENG
A A A
 czerwiec 2018 
Konin: XXXIX Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca – wyniki konkursu tanecznego

Konin: XXXIX Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca – wyniki konkursu tanecznego

11 czerwca 2018

W dniach 6-9 czerwca 2018 roku odbył się XXXIX Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie, organizowany przez Koniński Dom Kultury (pl. Niepodległości 1). W tym roku w jury konkursu tanecznego znalazła się dr hab. Aleksandra Dziurosz, Zastępca Dyrektora Instytutu Muzyki Tańca. Komisja artystyczna w składzie: Katarzyna Skawińska (przewodnicząca jury), Iwona Ciok, Aleksandra Dziurosz, Dita Hejnikova, Julie Livia Pecquet, Giancarlo Tarabella, Dariusz Intrys (sekretarz jury) po obejrzeniu 135 prezentacji w eliminacjach i zakwalifikowaniu 83 prezentacji do finału, postanowiła przyznać wyróżnienia i aplauzy w 12 kategoriach. Publikujemy wyniki.

 

W tym roku podczas festiwalu na scenie zatańczyło 2500 dzieci. Szczegółowe informacje: festiwaldzieciecy.pl

 

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

 

Mali debiutanci do 8 lat
 
Aplauz usmiechu otrzymali:
1. FART Kids
Szkoła Tańca i Baletu „FART” Justyna Szczap w Koninie
Choreografia: Justyna Szczap, Bartosz Dopytalski
Trenerzy: Justyna Szczap, Bartosz Dopytalski
Magiczny ogród
 
2. AFERKA LALA
Studio RAMPA DANCE w Poznaniu
Choreografia: Izabela Filipiak
Trener: Izabela Filipiak
ABC
  
3. ATOM BZYK
Uczniowski Klub Sportowy „HUBAL” w Białymstoku
Choreografia: Edyta Jerończuk
Trener: Edyta Jerończuk
Dla Marysi
 
4. MINI ŻABKI
Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku
Choreografia: Małgorzata Lis-Pasionek, Agnieszka Lis
Trenerki: Alina Lis, Małgorzata Lis-Pasionek, Agnieszka Lis
Księżniczka i żaby
 
5. SZYK MINI TWIST SP7 
Klub Tańca „SZYK” w Szczecinie
Choreografia: Marzena Koszykowska
Trener: Marzena Koszykowska
Śpiochy

Etiuda taneczna do 12 lat (jazz, modern, contemporary, balet)
 
Wyróżnienie otrzymali:
SPACE 2
Koniński Dom Kultury w Koninie
Choreografia: Klaudia Dutkiewicz
Trener: Klaudia Dutkiewicz
You can't stop the beat
 
Brązowy Aplauz otrzymał:
HAND to HAND Dzieci
Klub Sportowy HAND to HAND 1 w Warszawie
Choreografia: Małgorzata Grzywińska
Trener: Jacek Sennewald
Jazz Dance
 
Srebrny Aplauz otzrymał:
Joy Kids One Jazz
Studio Tańca JOY DANCE w Szczecinie
Choreografia: Małgorzata Łuczak, Roko Łuczak
Trenerzy: Małgorzata Łuczak, Roko Łuczak
Hit The Road Jack


Złoty Aplauz otzrymał:
ЮНОСТЬ – 1
Брянский областной губернаторский Дворец детского и юношеского творчества имени Гагарина
Briańsk (Россия)
Choreografia: Алена Клещевникова
Trener: Елена Адарченко
БАБОЧКИ
 
Etiuda taneczna do 16 lat (jazz, modern, contemporary, balet)
 
Wyróżnienie otrzymał zespół:
SPACE 1
Koniński Dom Kultury w Koninie
Choreografia: Klaudia Dutkiewicz
Trener: Klaudia Dutkiewicz
Kierunek
 
Brązowy Aplauz otrzymał:
ALUZJA grupa 2
Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim
Choreografia: Agnieszka Krawczyk-Oziewicz
Trener: Agnieszka Krawczyk-Oziewicz
Puste pole na podole

Srebrny Aplauz otrzymał:
Kleks
Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołów Artystycznych „KLEKS” w Staszowie
Choreografia: Małgorzata Szmyrgała, Jan Szmyrgała
Trenerzy: Małgorzata Szmyrgała, Jan Szmyrgała
Klucz
 
Złoty Aplauz otrzymał:
Mami
Studio Tańca MK w Tarnowskich Górach
Choreografia: Marzena Kobryń
Trener: Marzena Kobryń

Bezdroża

Inscenizacja taneczna do 12 lat
 
Wyróżnienie otrzymał zespół:
Just feelings
Studio RAMPA DANCE w Poznaniu
Choreografia: Małgorzata Rychlewicz
Trener: Małgorzata Rychlewicz
Na płótnie
 
Brązowy Aplauz otrzymał:
Mała Reaktywacja
Miejski Ośrodek Kultury w Żorach
Choreografia: Katarzyna Nowak
Trenerki: Ewa Rak, Ewa Golicz
Będzie wreszcie ten czas na kawę
 
Srebrny Aplauz otrzymał:
Szyk Twist SP7
Klub Tańca „SZYK” w Szczecinie
Choreografia: Marzena Koszykowska
Trener: Marzena Koszykowska
Siła natury

Złoty Aplauz otrzymał:
Atom Mini
Uczniowski Klub Sportowy „HUBAL” w Białymstoku
Choreografia: Natalia Madejczyk
Trenerki: Edyta Jerończuk, Małgorzata Makowska, Natalia Madejczyk
Puszłasowy strażnik

Inscenizacja taneczna do 6 lat
 
Wyróżnienie otrzymał zespół:
Pryzmat Mini
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA w Olsztynie
Choreografia: Katarzyna Grabińska
Trener: Katarzyna Grabińska
Potęga słów
 
Brązowy Aplauz otrzymał:
FENOMEN
Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej
Choreografia: Alicja Paleta
Trenerki: Alicja Paleta, Magdalena Koim
Balladyna
 
Srebrny Aplauz otrzymał:
KLEKS 
Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołów Artystycznych „KLEKS” w Staszowie
Choreografia: Małgorzata Szmyrgała, Jan Szmyrgała
Trenerzy: Małgorzata Szmyrgała, Jan Szmyrgała
Władca marionetek

Złoty Aplauz otrzymał:
ЮНОСТЬ – 1
Брянский областной губернаторский Дворец детского и юношеского творчества имени Гагарина
Briańsk (Россия)
Choreografia: Сергей Пастушенко
Trener: Елена Адарченко
Мama

Taniec towarzyski do 16 lat
 
Wyróżnienie otrzymał zespół:
MBB Dzieciaki
Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe w Warszawie
Choreografia: Michał Bartoń
Trener: Michał Bartoń
Piękna i Bestia
 
Brązowy Aplauz otrzymał:
AKCENT
Szkoła Tańca „ASTRA” w Oświęcimiu
Choreografia: Wioletta Kowalczyk
Trenerzy: Wioletta Kowalczyk, Adrian Pędziwiatr, Kamil Pawlak
Christina Aguilera
 
Srebrny Aplauz otrzymał:
BINGO
Szkoła Tańca „ASTRA” w Oświęcimiu
Choreografia: Adrian Pędziwiatr
Trenerzy: Wioletta Kowalczyk, Adrian Pędziwiatr
Universe
 
Złoty Aplauz otrzymał:
MBB 
Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe w Warszawie
Choreografia: Michał Bartoń
Trener: Michał Bartoń
Titanic
 
HIP HOP – funky hype (oldschool hip hop), locking, popping, bboying do 12 lat
 
Wyróżnienie otrzymał zespół:
FUNKKIDS
Studio Tańca „Parkieciarnia” Tomasz Biernacki w Gorzowie Wielkopolskim
Choreografia: Tomasz Biernacki
Trener: Tomasz Biernacki
Top Flight

Brązowy Aplauz otrzymał:
Na dwa
Studio RAMPA DANCE w Poznaniu
Choreografia: SOFA Zosia Plewa
Trener: SOFA Zosia Plewa
Konicziła

Srebrny Aplauz otrzymał:
LEMONIADA
Studio RAMPA DANCE w Poznaniu
Choreografia: Izabela Filipiak, SOFA Zosia Plewa
Trener: Izabela Filipiak

Monopol na lemoniadę
 
Złoty Aplauz otzrymał:
SZOK Dzieci
Studio Ruchu i Tańca „Szok” w Jastrzębiu-Zdroju
Choreografia: Katarzyna Nowak
Trener: Katarzyna Nowak
MICKEY MOUSE
 
HIP HOP – funky hype (oldschool hip hop), locking, popping, bboying do 16 lat
 
Wyróżnienie otrzymał zespół:
VSDS BOUNCE
Szkoła Podstawowa nr 7 im. Zjednoczonej Europy w Kołobrzegu, Stowarzyszenie Taneczno-Sportowe „VIGOR” w Kołobrzegu
Choreografia: Paulina Harris, Sandra Radaszewska
Trenerki: Paulina Harris, Sandra Radaszewska  
Unity on the Beat
 
Brązowy Aplauz otrzymał:
ODS
Opalenica Dance Studio w Opalenicy
Choreografia: Joanna Ratajczak, Piotr Szwarc
Trener: Joanna Ratajczak
New Beginning
 
Srebrny Aplauz otrzymał:
HICIORKI
Studio RAMPA DANCE w Poznaniu
Choreografia: SOFA Zosia Plewa
Trener: SOFA Zosia Plewa
In Love 
 
Złoty Aplauz otrzymuje:
SZOK Juniorzy
Studio Ruchu i Tańca „Szok” w Jastrzębiu-Zdroju
Choreografia: Katarzyna Nowak
Trener: Katarzyna Nowak
Time
 
Disco dance, disci freestyle do 12 lat
 
Brązowy Aplauz otzrymał zespół:
SZOKOBONS
Studio Ruchu i Tańca „Szok” w Jastrzębiu-Zdroju
Choreografia: Marzena Hink
Trener: Marzena Hink
Show time

Srebrny Aplauz otrzymał:
Klub Tańca OMEN
Usługi Artystyczne Iwona Kruk w Świdwinie
Choreografia: Iwona Kruk
Trener: Iwona Kruk
YOBBA DABBA DOO

Złoty Aplauz otrzymał:
SHOCK DANCE Kids
Uczniowski Klub Tańca Sportowego „Shock Dance” w Szczecinie
Choreografia: Andrzej Kuźnicki, Sylwia Staszak
Trenerzy: Andrzej Kuźnicki, Sylwia Staszak
VIVA EL AMOR

Disco dance, disco freestyle do 16 lat
 
Wyróżnienie otrzymał zespół:
FUKS Juniors Team
Koniński Dom Kultury w Koninie
Choreografia: Jacek Szczepankiewicz
Trener: Jacek Szczepankiewicz
Forever Young
 
Brązowy Aplauz otrzymał:
CLIS DunajskáLužná
Iveta Baloghová - Kultúrna a umelecká agentúra Panoráma -Miloslavov(Slowacja)
Choreografia: Marcela Ondrejková
Trenerki: Marcela Ondrejková, Iveta Baloghová
Rock Girls

Srebrny Aplauz otrzymał:
SHOCK DANCE Juniors Team 
Uczniowski Klub Tańca Sportowego „Shock Dance” w Szczecinie
Choreografia: Andrzej Kuźnicki, Sylwia Staszak
Trenerzy: Andrzej Kuźnicki, Sylwia Staszak
Evacuate the Dancefloor

Złoty Aplauz otrzymał:
LDA JUNIOR TEAM
Love Dance Academy w Warszawie
Choreografia: Monika Sawicka
Trenerki: Monika Sawicka, Anna Cichocka
QUEENS
 
Inscenizacja street dance do 12 lat (jazz, modern, contemporary, balet)
 
Wyróżnienie otrzymał zespół:
ATOM Mix
Uczniowski Klub Sportowy „HUBAL” w Białymstoku
Choreografia: Edyta Jerończuk, Małgorzata Makowska
Trener: Małgorzata Makowska
Welcom to the Hotel

Brązowy Aplauz otrzymał:
KOLOREK Street 
DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych w Białymstoku
Choreografia: Katarzyna Daszuta
Trener: Katarzyna Daszuta
Talent Show

Srebrny Aplauz otrzymał:
AFERKA OCZKO
Studio RAMPA DANCE w Poznaniu
Choreografia: Izabela Filipiak, Una Wabinski, Paweł Mazur
Trener: Izabela Filipiak
We love Michael
 
Złoty Aplauz otrzymał:
ATOM Mini
Uczniowski Klub Sportowy „HUBAL” w Białymstoku
Choreografia: Edyta Jerończuk, Sandra Rzeźniczak
Trener: Edyta Jerończuk
The King of Pop
 
Inscenizacja street dance do 16 lat (jazz, modern, contemporary, balet)
 
Wyróżnienie otrzymał zespół:
SZOK Juniorzy SDS
Studio Ruchu i Tańca „Szok” w Jastrzębiu-Zdroju
Choreografia: Katarzyna Nowak
Trener: Katarzyna Nowak
Błąd w praniu

Brązowy Aplauz otrzymał:
CLIS Galanta
Iveta Baloghová - Kultúrna a umelecká agentúra Panoráma -Miloslavov(Slowacja)
Choreografia: Miroslav „Spunkey” Balogh
Trenerzy: Iveta Baloghová, Miroslav „Spunkey” Balogh
Zagadka kryminalna

Srebrny Aplauz otrzymał:
AFERA
Studio RAMPA DANCE w Poznaniu
Choreografia: Dominika Jałoszyńska
Trener: Dominika Jałoszyńska
Sounds

Złoty Aplauz otrzymał:
ATOM
Uczniowski Klub Sportowy „HUBAL” w Białymstoku
Choreografia: Edyta Jerończuk, Sandra Rzeźniczak
Trener: Edyta Jerończuk
Only Hope

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia