ENG
A A A
 luty 2019 

Wiedeń/Festiwal ImPulsTanz 2018: Nabór do programów edukacyjnych i treningowych

9 lutego 2018

Szkolenia

Organizowane w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca ImPulsTanz warsztaty tańca współczesnego i performansu to największe tego typu wydarzenie w Europie. Oprócz ponad 200 kursów i projektów badawczych, obejmuje ono również programy edukacyjne i treningowe, wspomagające indywidualny rozwój artystyczny. W roku 2018 Festiwal ImPulsTanz oferuje program treningowy dla wschodzących (emerging) artystek i artystów tańca oraz dwa warsztaty i sympozjum dla pedagożek i pedagogów tańca.

 

Więcej informacji o trwającym naborze wniosków na stronie www.impulstanz.com. 

 

O programach:

 

ATLAS – Creating Dance Trails jest modułowym programem organizowanym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca ImPulsTanz w Wiedniu. Program oferuje możliwość intensywnego rozwoju zawodowego młodym artystom tańca, posiadającym niewielkie doświadczenie choreograficzne. Atlas – Creating Dance Trails stanowi odpowiedź na dwie podstawowe potrzeby początkujących choreografów: dostęp do pracowni badawczej/twórczej oraz inspiracji płynącej z udziału w zajęciach prowadzonych przez wybitnych pedagogów, szerokiego kontekstu w postaci międzynarodowych produkcji tanecznych oraz wymiany z artystami i artystkami z ponad 100 krajów. Trenerem programu ATLAS 2018 jest Philippe Riéra, członek kolektywu artystycznego Superamas.


ATLAS – Creating Dance Trails: 13 lipca – 13 sierpnia 2018

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 maja 2018
Informacja o programie oraz zgłoszenia: www.impulstanz.com/en/atlas/2018

 

ImPulsTanz w porozumieniu z założycielem i dyrektorem naczelnym DanceAbility, Alito Alessim, organizują czterotygodniowe warsztaty DanceAbility Teacher Training. Kurs przeznaczony jest dla osób pragnących nauczać ruchu w zintegrowanych grupach oraz tworzyć modele wspomagające inkluzyjne modele społecznościowe.

Absolwentki i absolwenci programu otrzymują dyplomy DanceAbility Teacher Certification.

Termin kursu: 1-27 lipca 2018.

Termin składania wniosków: 1 czerwca 2018.

Więcej informacji oraz formularz aplikacyjny na stronie :www.impulstanz.com/en/danceabilit-teacher-certificaiton/2018

 

Podczas tegorocznego festiwalu Dieter Rehberh poprowadzi drugą edycję trzytygodniowych warsztatów dla nauczycielek i nauczycieli ruchu somatycznego. Kurs przeznaczony jest dla osób pragnących rozwijać umiejętności planowania, nauczania oraz oceny ruchu somatycznego. Intensywne warsztaty mają charakter eksperymentalny, praktyczny i teoretyczny.

Kurs odbędzie się w dniach 23 lipca – 10 sierpnia 2018.

Maksymalna liczba osób uczestniczących: 15.

Więcej informacji: www.impulstanz.com/en/somatic-movement-teacher-training/2018

 

Tegorocznej edycji festiwalu ImPulsTanz po raz kolejny towarzyszyć będzie IDOCDE Symposium on Contemporary Dance Education (Sympozjum na temat współczesnej edukacji tanecznej), organizowane pod hasłem przewodnim Why compromise. Mind the dance(Bez kompromisu/ Uwaga, taniec.), którego uczestnicy podejmą refleksję nad współczesnymi trendami w dziedzinie tańca oraz pytaniami o wypływ indywidualnej praktyki artystycznej na rzeczywistość. Zakładając, że kompromis jest częścią życia codziennego, prelegenci i prelegentki IDOCDE zmierzą się z pytaniem o potencjalne korzyści płynące z kompromisu, powody, dla których staramy się go osiągnąć oraz żywotność praktyki artystycznej.


IDOCDE Symposium on Contemporary Dance Education: 27-29 lipca 2018

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15 lutego 2018 
Informacja o sympozjum oraz zgłoszenia: www.impulstanz.com/en/idocde/symposium/2018

 

Informacje o wszystkich programach aktualizowane są na bieżąco na stronie: www.impulstanz.com/proscene.

Więcej informacji oraz materiały filmowe dostępne na życzenie.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia