
Fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
Fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci 2016 zaprasza na warsztat dla dzieci w wieku 5-7 lat Połączenie przez ruch, który poprowadzi Korina Kordova. Należy zabrać wygodny strój i obuwie na zmianę. Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa.
Koszt: wejściówki w cenie 15 zł (dziecko + opiekun) do nabycia w punktach informacyjnych w Atrium i Pasażu Starego Browaru oraz na ebilet.pl
Ewentualne pytania należy kierować na adres e-mail: dzieci@starybrowarnowytaniec.pl
Prowadząca o warsztatach:
Barwny, spontaniczny, a przede wszystkim przygotowany z myślą o dzieciach i rodzicach warsztat, to nasza propozycja na spędzenia czasu w poszukiwaniu i odkrywaniu „połączeń przez ruch”. Wspólna zabawa i taniec tworzą rodzinny dialog oparty na fizyczności i wzmacniają więzi w relacji rodzic –dziecko. Stosując spontaniczne i naturalne ruchy, które opierają się na wyobraźni, zbudujemy nowe i mocne połączenia!
Korina Kordova – niezależna artystka pracująca w Warszawie. Przed przyjazdem do Polski w 2005 roku, pracowała w ojczystej Brazylii oraz w Holandii. Po roku 2005, przez siedem lat była członkiem zespołu Śląskiego Teatru Tańca, współpracując z wieloma polskimi i zagranicznymi choreografami. Byli wśród nich m.in.: Jacek Łumiński (Polska), Anna Piotrowska (Polska), Barbara Bourget (Kanada), Mihai Mihalcea (Rumunia), Idan Cohen (Izrael), Kuik Swee Boon (Singapur), Suzana Gomes (Holandia/Brazylia), Irad Mazliah (Izrael) i Helena Ganjalyan (Polska), Ramona Nagabczyńska (Polska), Isabelle Schad (Niemcy) i Renata Piotrowska (Polska). Razem ze ŚTT występowała w Europie, Ameryce Północnej i Azji. W 2006 roku zaczęła tworzyć własne prace jako niezależny choreograf w ramach Laboratorium Choreograficznego Śląskiego Teatru Tańca. Jest autorką i wykonawczynią takich spektakli jak Karolina (2007) i Borderline (2010). Współpracowała także z: Kokoro Dance (Kanada), BalletMet (Stany Zjednoczone), Samovarteateret (Norwegia) oraz TeatremTańca Zawirowania (Polska). W 2012 roku otrzymała stypendium Alternatywnej Akademii Tańca prowadzonej przez Art Stations Foundation w Poznaniu. Tego samego roku, po przeprowadzce do Warszawy, założyła własny, nieformalny kolektyw artystyczny o nazwie Flesh System wspólnie z tancerzem i choreografem – Przemkiem Kamińskim. W 2013 roku byli rezydentami na V Maat Festivalu – Border Line w Lublinie. Stworzyli kawałek #abyss.witchroulette, do którego dramaturgię przygotował Mateusz Szymanówka. W 2013 roku została rezydentką Art Stations Foundation/Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu. W ramach programu rezydencyjnego Solo Projekt 2013 zrealizowała pod opieką artystyczną Busha Hartshorna solo on 8th boulevard. right after sinuous curves, którego premiera odbyła się w październiku 2013 roku.