
Fot.Maciej Rukasz.
Fot.Maciej Rukasz.
VI edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki odbędzie się pod hasłem: Dialogujący. Podczas festiwalu Lubelski Teatr Tańca pokaże spektakl. Ostatnie solo K. w choreografii Ryszarda Kalinowskiego.
O spektaklu:
Chyba minęły już moje najlepsze lata. Gdy istniała szansa na szczęście. Ale nie chciałbym żeby wróciły. Teraz, gdy mam w sobie ten ogień, już nie. Nie, nie chciałbym, żeby wróciły. Samuel Beckett, Ostatnia taśma (no tak…)
Tańcząc, idziesz uparcie do przodu (ta…), patrzysz przed siebie i myślisz tylko o tym, co będzie jutro (znowu?). Ale jednocześnie nie daje ci spokoju, uwiera cię i wciąż natrętnie powraca myśl: gdybym wtedy… (co?) Sięgasz pamięcią wstecz, odtwarzasz w głowie sekwencję zdarzeń i przyglądasz się człowiekowi, którym byłeś (a teraz nie jesteś?) Przewijasz taśmę po raz kolejny i dochodzisz do wniosku… (no właśnie?!), że nie jest tak źle, chyba (o matko…).
Koncepcja, choreografia, wykonanie: Ryszard Kalinowski
Dramaturgia: Ryszard Kalinowski, Grzegorz Kondrasiuk
Światło, dźwięk, wideo: Grzegorz Polak
Projekcja wideo: fragmenty spektaklu „DC 5861494”, choreografia Hanna Strzemiecka (2000)
Po spektaklu organizatorzy zapraszają na rozmowę z artystami.
Ryszard Kalinowski– tancerz, choreograf i pedagog. Absolwent UMCS w Lublinie. W latach 1992-1993 uczeń-aktor w teatrze pantomimy Haliny Studniarz, a potem w Grupie Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej pod kierunkiem Hanny Strzemieckiej (1993-2001). Od roku 2001 w Lubelskim Teatrze Tańca, jako tancerz, choreograf i współorganizator licznych projektów, m.in. Międzynarodowe Spotkania Teatrów
Lubelski Teatr Tańca prowadzi działalność artystyczną i edukacyjną w Centrum Kultury w Lublinie od 2001 roku. Powstał z inicjatywy Hanny Strzemieckiej, wieloletniej choreograf i dyrektor artystycznej zespołu oraz Anny Żak, Ryszarda Kalinowskiego i Wojciecha Kapronia, ówczesnych liderów Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. Z czasem do LTT dołączyła Beata Mysiak oraz Anna Kalita i Konrad Kurowski, współtworząc profesjonalny ośrodek tańca współczesnego tańca zaangażowany w rozliczne przedsięwzięcia i współpracę z instytucjami kulturalnymi w Polsce i zagranicą.
***
Bilety: normalny: 25 zł / ulgowy: 20 zł
O Festiwalu KRoki: http://teatrwkrakowie.pl/kroki-2018
Do pobrania:
Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.