Warszawa/Centrum Teatru i Tańca w Warszawie: United Limbs „WIN.DOWS_38”

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Teatru i Tańca w Warszawie: United Limbs „WIN.DOWS_38”

kolektyw United Limbs

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zaprasza na spektakl WIN.DOWS_38 kolektywu United Limbs.

WIN.DOWS_38 to zestaw ulotnych wrażeń, obrazów i fantazji o przyszłości. Przyszłości być może bardzo dalekiej. Czy to już kompletnie dystopijna rzeczywistość, której nawet Orwell nie miałby odwagi sobie wyobrazić?

Świat rozgrywa się pomiędzy czwórką bohaterów, prawdopodobnie jeszcze ludzi. Zbudowany z ich tajemnic, pragnień, potencjalnych zmagań balansuje pomiędzy życiem a jego projekcją.

Bohaterowie nawiązują intymną relację z intrygującym, potencjalnie nadludzkim protagonistą. Czy to coś dyryguje ciągiem wydarzeń, a może jest jedynie cichym obserwatorem, nieinwazyjną częścią ich życia?

Główny nacisk poszukiwań artystycznych został położony na cielesność artystów oraz na zgłębienie tematu repetycji, a raczej (r)ewolucji poprzez powtórzenie. Punktem wyjścia w procesie twórczym był moment rozszczepienia się od podstawy narastających kolejnych warstw ruchowych i ich szeroki potencjał ewolucyjny.

Choreografia: United Limbs i Izabela Orzełowska
Wykonanie: Ilona Gumowska, Izabela Zawadzka, Gieorgij Puchalski, Jakub Mędrzycki
Muzyka: Gieorgij Puchalski
Kostiumy i charakteryzacja: Maria Łozińska
Konsultacja dramaturgiczna: Ela Chowaniec
Projekt plakatu: Izabela Zawadzka
Zdjęcia: Maria Łozińska

Spektakl powstał w ramach projektu Przestrzenie Sztuki, finansowanego ze środków Ministerstwa Dziedzictwa i Kultury Narodowej, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Operatorem projektu w Lublinie jest Centrum Kultury w Lublinie.

Praca nad spektaklem odbyła się w ramach rezydencji i współpracy z Lubelskim Teatrem Tańca.

Spektakl dofinansowany w ramach programu koprodukcyjnego Centrum Teatru i Tańca w Warszawie.

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Bilety

6 sierpnia: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-tanca-zawirowania,28/united-limbs–ctitw–win_dows-38,13697?eventId=186000

10 sierpnia: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-tanca-zawirowania,28/united-limbs–ctitw–win_dows-38,13697?eventId=186001

Cenrtum Teatru i Tańca w Warszawie logo nowe (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: ul. Belwederska 20/22, patio przed budynkiem Uniwersus

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close