W niedzielę, 3 marca Wydział Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie zaprasza na Dzień Otwarty, w trakcie którego goście będą mogli zobaczyć wybór najciekawszych prac i projektów studenckich, pokazy egzaminów i scen zrealizowanych na Wydziale. Odbędzie się także otwarta lekcja z Dziekanem Wydziału, Januszem Skubaczkowskim oraz projekcja filmu Bezdech w reżyserii Michała Pańszczyka. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, nie ma potrzeby rezerwacji miejsc.
Harmonogram Dnia Otwartego:
I. Projekty studenckie
godz. 10.00-12.00
Danse Macabre: Tryptyk
Twórca: Katarzyna Borza
Występują: Patryk Balicki, Małgorzata Kowalczyk, Olga Bury, Zuzanna Predygier, Katarzyna Borza
Miejsce: Rozpoczęcie przed windą na 1 piętrze, korytarz, sala 108
czas trwania: 12 min.
Bo należy nam się maj
Twórca: Karolina Januszek
Występują: Karolina Januszek, Sebastian Wylot
Miejsce: sala 307
czas trwania: 6 min.
Największa demokracja świata
Twórca: Paulina Sajda
Występują: Sara Bocheńska, Paulina Sajda
Miejsce: sala 020
czas trwania: 7 min.
Don’t Get Lost
Twórca: Monika Kołodziejska
Występują: Monika Jarosińska, Anna Turczyńska, Olga Bury, Wojciech Kałuża
Miejsce: sala 307
czas trwania: 8 min.
Wewnętrzny świat
Twórca: Karolina Winarska
Występuje: Judyta Pakulska
Miejsce: sala 206
czas trwania: 8 minut
2. < znak językowy lub pisemny >
Twórca: Ewelina Cieśla
Występują: Rafał Gajek, Ewelina Cieśla
Miejsce: sala 307
czas trwania: 8 minut
Stamina
Twórca: Monika Jarosińska
Występują: Agnieszka Tańska, Magdalena Malik, Martyna Dyląg, Wojciech Kałuża, Sebastian Wylot
Pomoc techniczna: Anna Turczyńska
Miejsce: sala 206
czas trwania: 15 min.
We read you
Twórca: Olga Bury
Występue: Olga Bury
Miejsce: sala 307
czas trwania: 4 min.
Próby uchwycenia radości
Twórca: Judyta Pakulska
Występują: Benedykt Król, Rafał Gajek
Miejsce: sala 305
czas trwania: 8 min.
Don Lis – fragment, rozdział Trip to hell
Twórca: Radosław Lis
Występuje: Radosław Lis
Dramaturgia: Andrzej Michalski
Miejsce: sala 307
czas trwania: 26 min.
II. Projekt zewnętrzny
godz. 12.15
ONE – spektakl pokazywany w ramach Festiwalu Sztuki Wysokiej w Bytomiu
Wykonawcy: Magdalena Malik, Angelika Karal, Karolina Januszek, Sebastian Wylot (III rok), Amelia Lewandowska (gościnnie)
Opieka artystyczna: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska,
Miejsce: sala 305
czas trwania: 17 min.
III. Pokaz semestralny
godz. 12.45
Fragment scen ze spektaklu III roku Pamięć wody
Opieka: Monika Jakowczuk
Miejsce: sala 108
czas trwania: 70 min.
IV. Spotkanie z samorządem studenckim
godz. 14.15
Miejsce: sala 105
czas trwania: 30 min.
V. Lekcja otwarta
godz. 15.00
Polska technika tańca współczesnego
Miejsce: sala 307
czas trwania: 45 min.
Dodatkowo: Pokaz zajęć III roku z polskiej techniki tańca współczesnego, grupa Janusza Skubaczkowskiego,
Miejsce: sala 307
czas trwania: 6 min.
VI. Projekcja filmowa
godz. 16.15
Prezentacja filmu Bezdech
Reżyseria: Michał Pańszczyk
Miejsce: sala 206
czas trwania: 60 min.