Zielnik Polskiego Teatru Tańca w reżyserii Iwony Pasińskiej otrzymał główną nagrodę w kategorii „Krótkometrażowy film tańca” na FASS Forward Film Festival w Kanadzie.

Wersja do druku

Udostępnij

To druga główna nagroda dla produkcji Polskiego Teatru Tańca na tym festiwalu – pierwszy był Toporzeł, uhonorowany w 2021 roku.

O festiwalu:

Festiwal Filmowy FASS Forward działa pod egidą Festival des Artes de Saint-Sauveur, który w ciągu 31 lat swojego istnienia w prowincji Quebec stał się największym w Kanadzie – pod względem skali widowisk i liczby uczestników – regionalnym gospodarzem tanecznych prezentacji.

FASS Forward został powołany dla promocji filmów krótkometrażowych z całego świata, w których taniec jest jednym ze środków ekspresji. Jurorami konkursu są najlepsi kanadyjscy twórcy filmowi i artyści tańca, co odzwierciedla misję festiwalu – stymulowanie innowacyjnych połączeń pomiędzy światem tańca i światem filmu.

Więcej o festiwalu: link

O Zielniku:

Zielnik – baśniowy epizod z życia roślin – od premiery w 2021 roku otrzymał 13 nagród podczas festiwali i konkursów na całym świecie, w tym aż cztery Nagrody Publiczności – na Międzynarodowym Festiwalu Choreograficznym w Blois (2022, Francja), Portland Dance Film Fest (2022, USA), Classical Arts Film Festival w Napa (2022, USA) oraz Moving Body Festival w Warnie (2022, Bułgaria). Otrzymał też główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Filmowego RIFF: R.E.D w Eina (2022, Norwegia), nagrodę dla najlepszego krótkometrażowego filmu tańca na Door Kinetic Arts Festival w Baileys Harbor (2022, USA), nagrodę główną na International Dance Film Festival w Dżakarcie (2022, Indonezja), nagrodę za najlepszą reżyserię dla Iwony Pasińskiej i wyróżnienie w kategorii „Najlepszy film tańca” na XII Encuentro Para Cinéfagos (Festival de CineArte en la Frontera) w San Cristóbal (2022, Wenezuela) oraz pierwszą nagrodę podczas VI Beirut International Women Film Festival w Libanie.

Więcej o filmie oraz pełna lista nagród: link

Mieniący się wszystkimi barwami malarskiej palety choreograficzny projekt filmowy Zielnik można oglądać bezpłatnie na kanale Vimeo Polskiego Teatru Tańca.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close