Wersja do druku

Udostępnij

W drugi weekend marca (7-9 marca) Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK zaprasza na inaugurację swojej działalności. Program dni otwartych obejmuje prezentacje spektakli, warsztaty, pokazy, a zwiedzanie Teatru, a także finałowy dancing. Oprócz wydarzeń artystycznych (Czterdzieści Polskiego Teatru Tańca, w choreografii Jo Strømgrena, natomiast w niedzielę 9 marca o godz. 11.00 Przygody Kaja i Gerdy z Bydgoskiego Teatru Lalek „Buratino”), będzie można wziąć udział w bezpłatnych zajęciach tanecznych adresowanych zarówno do dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. Szeroka oferta warsztatowa przygotowana została z myślą o osobach, które posiadają już doświadczenie taneczne, ale także dla osób początkujących. Rytmika, Balet dla dzieci, Street Dance, taniec latynoamerykański solo, taniec wpsółczesny to tylko niektóre z proponowanych zajęć. W sobotę 8 marca w godzinach od 10.00 – 18.00 przeprowadzona zostanie audycja do pierwszej produkcji Teatru ROZBARK, nowej odsłony spektaklu pt. This is not a love song, w choreografii Uriego Ivgi i Johana Grebena. 28 czerwca 2014 roku premierowy pokaz przedstawienia zainauguruje XXI edycję Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu.

Podstawowym założeniem nowej instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.). Siedzibą Teatru ROZBARK jest zrewitalizowana cechownia Kopalni Rozbark, którą zamknięto dokładnie dziesięć lat temu. W budynku znajdują się trzy sale baletowe, sala widowiskowa na blisko 200 miejsc z mobilną widownią, kawiarnia, a także pomieszczenia biurowe. W dawnej siedzibie administracji Kopalni Rozbark obecnie funkcjonuje hotel dla artystów i zaproszonych gości. W dniach od 7-9 marca ta niezwykła przestrzeń zostanie udostępniona szerokiej publiczności.

7 marca o godz.19.00 na deskach Teatru ROZBARK wystąpi Polski Teatr Tańca z Poznania ze spektaklem Czterdzieści w choreografii wybitnego reżysera Jo Strømgrena. Spektakl śledzi życie pewnej kobiety od momentu jej przyjścia na świat w roku 1973 do rocznicy urodzin w 2013. Te cztery dekady są odbiciem czasu zwątpień, nadziei, zmagań, wyborów i nieprzewidzianych wydarzeń, którymi kierują heroiczne cnoty – żądza życia i chęć przetrwania. W wędrówce po chaotycznej Europie bohaterce spektaklu udaje się znaleźć kompromis pomiędzy własnymi ambicjami i wymuszonymi okolicznościami. Wiele warstw przedstawienia portretuje nie tylko indywidualne poszukiwania konkretnego człowieka, lecz staje się także synonimem pewnej podróży kraju i zespołu Teatru Tańca. Polska przeszła radykalne zmiany w ciągu ostatnich 40 lat, jakie są jej perspektywy?

W sobotę 8 marca oraz niedzielę 9 marca w godzinach od 10.00 – 18.00 przeprowadzona zostanie audycja do pierwszej produkcji Teatru ROZBARK, nowej odsłony spektaklu pt.This is not a love song, w choreografii Uriego Ivgi i Johana Grebena. Spektakl został wyróżniony na wielu międzynarodowych festiwalach tanecznych licznymi prestiżowymi nagrodami. Światowa premiera spektaklu miała miejsce 22 maja 2010 roku, w Rosji. 28 czerwca 2014 roku premierowy pokaz „This is not a love song” zainauguruje 21 edycję Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu.

9 marca o godz. 11.00 dla najmłodszych miłośników sztuki na scenie Teatru ROZBARK Bydgoski Teatr Lalek „Buratino” pokaże przedstawienie Przygody Kaja i Gerdy.Przygody… to opowieść na podstawie jednej z najsłynniejszych baśni, jakie kiedykolwiek powstały. Są w niej te wszystkie elementy, które powodują, że czytają ją kolejne pokolenia, wciąż znajdując w niej potwierdzenie rangi takich elementów jak: miłość, poświęcenie, wierność, czy odwaga. O jej nieustającej od wieków popularności stanowią obecne tu, niezbędne dla pięknych, baśniowych opowieści zjawiska: nadrealizmu, magii i żyjących dziwnym życiem niezwykłych postaci. Wszystko to tworzy niesamowitą, przesyconą aurą tajemniczości, ale również zabawną, pełną zwrotów akcji i wbrew tytułowi ciepłą, przygodową opowieść o losach chłopca, którego zapragnęła mieć w swoim pałacu Królowa Śniegu. Z odsieczą dla Kaja wyrusza, nie mogąca się z tym pogodzić, jego przyrodnia siostra, Gerda. Muzyka zastosowana w spektaklu, dodatkowo podkreśla charakter poszczególnych scen i buduje nastrój całości. Spektakl jest zrealizowany jest z wykorzystaniem konwencji teatru lalkowego i teatru żywego planu.

***

Ponadto przez cały weekend dosłownie każdy będzie mógł spróbować swoich sił tanecznych, uczestnicząc w lekcjach pokazowych, prowadzonych przez wybitnych pedagogów. To także dobry moment, by z szerokiego wachlarza zajęć wybrać te najciekawsze i zostać stałym uczestnikiem warsztatów. Zapisy będą prowadzone przez cały weekend.

Więcej:


Plan zajęć edukacyjnych 7-9 marca 2014

Polski Teatr Tańca , Czterdzieści

Bydgoski Teatr Lalek Buratino, Przygody Kaja i Gerdy

Audycja do spektaklu duetu Ivgi & Greben

Szczegółowe informacje na: www.teatrrozbark.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close