„Historie naturalne” otrzymały aż cztery wyróżnienia w 61. konkursie „Najpiękniejsze Książki Roku”, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek. Wręczenie nagród odbyło się wczoraj na Warszawskich Targach Książki.

Wersja do druku

Udostępnij

Jury konkursowe przyznało albumowi wyróżnienia:
– dla wydawcy Polskiego Teatru Tańca,
– dla Ryszarda Bienerta za projekt graficzny, skład i przygotowanie zdjęć do druku,
– dla Andrzeja Grabowskiego za fotografie,
– dla Drukmanii: Natalii Łuczak i Krystiana Łuczaka w Daszewicach za poligraficzne wykonanie książki.

Konkurs „Najpiękniejsze Książki Roku” to jedyna w Polsce inicjatywa umożliwiająca wyselekcjonowanie z rocznej produkcji wydawniczej w Polsce książek wyróżniających się najwyższym poziomem artystycznym. Organizowany jest, pod zmienioną nazwą, od 1957 roku.

Przedsięwzięcie jest formą promocji polskiej książki za granicą. Publikacje w nim nagrodzone i wyróżnione biorą udział w konkursie Best Book Design from all over the World w Lipsku oraz w wystawie Buchkunst International odbywającej się podczas Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie.

Wręczenie nagród odbyło się 9 września 2021 roku podczas Warszawskich Targów Książki.

Wydawnictwo „Historie naturalne” z 2020 roku opowiada – słowem i obrazem – o organicznych związkach człowieka z naturą, zadając jednocześnie pytania o granice natury i kultury. Do fotografii pozowali artyści Polskiego Teatru oraz zwierzęta – rezydenci poznańskiego ZOO.

W czerwcu 2021 roku została nagrodzona Złotym Medalem w kategorii „katalogi artystyczne” w konkursie European Design Awards 2021 oraz nagrodą główną w kategorii „album i katalog” w konkursie Polish Graphic Design Awards.

Więcej o albumie: http://www.ptt-poznan.pl/pl/node/900

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close