Wersja do druku

Udostępnij

Aleksandra Borys znalazła się w gronie nominowanych do prestiżowej europejskiej nagrody choreograficznej Jardin d’Europe. Laureatów poznamy 15 października, podczas rozdania nagród w ramach eXplore Dance Festival w Bukareszcie.

Jardin d’Europe to międzynarodowy projekt mający na celu rozwój infrastruktury dedykowanej rozwojowi zawodowemu tancerzy. Organizowany jest przez sieć europejskich instytucji tanecznych, a opiera się na doświadczeniach znanego również w Polsce danceWEB, którego stypendystami było wielu polskich tancerzy. Nagroda choreograficzna Jardin d’Europe co roku przyznawana jest w innym mieście, podczas innego festiwalu tańca. Przed Bukaresztem gościła w Istambule, Brukseli i Wiedniu. Wysokość nagrody to 10 000 euro, jej laureata bądź laureatów wybiera grono dziesięciorga krytyków.

Aleksandra Borys jest absolwentką łódzkiej szkoły baletowej oraz Codarts – Rotterdam Dance Academy w Holandii. W Polsce znana ze współpracy m.in z Marysią Stokłosą (Prawa półkula) i Konradem Szymańskim (solo.06). Jej spektakl lost in details, wyprodukowany w ramach programu Starego Browaru Solo Projekt 2011, był niedawno prezentowany w Warszawie podczas cyklu prezentacji „Scena dla Tańca”. Już 13 września Aleksandrę Borys będzie można oglądać w Poznaniu, podczas premiery projektu Joanny Leśnierowskiej Rekonstrukcja.

Zobacz także:

http://www.jardindeurope.eu

http://www.myspace.com/borysaleksandra

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close