Wersja do druku

Udostępnij

Z radością informujemy, że polska tancerka i choreografka Aleksandra Borys została laureatką tegorocznej edycji europejskiej sieci Aerowaves, promującej i stymulującej rozwój nowej choreografii. Ze swoim solo Lost in details, powstałym z inspiracji Alicją pod drugiej stronie lustra, artystka znalazła się w niewielkim gronie zaledwie 20 wyróżnionych, którzy zostali wyłonieni przez 38 selekcjonerów spośród aż 430 zgłoszeń. Coroczne spotkanie Aerowaves odbyło się w końcu października w Chorwacji. Zgłoszenia objęły twórców z 30 krajów, w tym, oprócz Europy, ze Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Warto przypomnieć, że poza zwycięskim Lost in details, zrealizowanym w ramach programu Solo Projekt 2010 w Poznaniu, Borys w ostatnim czasie wzięła udział w projekcie Lii Haraki z Cypru, który został zaprezentowany w listopadzie w cyklu Old Music New Dance, (również w poznańskim Starym Browarze), oraz w filmie tańca InSide Anny Zuzanny Błaszczyk, który miał swoją premierę podczas tegorocznej edycji festiwalu „Rozdroże” w Warszawie (w filmie tym artystka była główną i jedyną postacią).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close