Wersja do druku

Udostępnij

Małgorzata Matuszewska zawraca się do Czytelniczek i Czytelników portalu taniecPOLSKA.pl z prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety na temat tańca hiszpańskiego. Artystka przygotowuje książkę pt. Polski przewodnik po sztuce tańca hiszpańskiego, pracę nad którą rozpoczęła w 2020 roku w ramach stypendium twórczego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zebrane informacje mają posłużyć autorce do lepszego zaplanowania treści publikacji tak, aby była ona bliższa oczekiwaniom odbiorców.

 

Ankieta zawiera tylko jedno pytanie – o tematy, zagadnienia bądź hasła, które są interesujące dla czytelników, a które mogłyby się znaleźć w książce.

 

Link do ankiety będzie aktywny do końca marca:  

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSepQOALnEi0S8i0xhPfAv3aU7lV7_qt7UElPrmSOtwA9fNYnQ/viewform?fbclid=IwAR1RnMquktlG3Ff6FMTWNAxClB0OiHx93935xHYNd69zhy_bwXe5yrn7og4

 

Dodatkowe informacje o książce: https://www.facebook.com/PrzewodnikPoSztuceDanzaEspanola

Dodatkowe informacje o autorce: https://www.facebook.com/danza.matuszewska

 

Małgorzata Matuszewska – choreografka, tancerka, założycielka i dyrektorka Teatru Tańca NTF (TTNTF Nie Tylko Flamenco) – pierwszego teatru tańca w Polsce łączącego techniki tańców hiszpańskich z technikami innych form tańca i teatru. Tańcem hiszpańskim fascynuje się od 1990 roku. Zdobywała doświadczenie u wybitnych tancerzy flamenco i tańca hiszpańskiego w Hiszpanii, we Francji, Austrii, Niemczech i w Polsce.  Zapoznawała się z podstawami tańców dawnych i folklorystycznych Hiszpanii oraz technik tanecznych i aktorskich różnorodnego typu: improwizacji i kompozycji tańca, technik teatralnych, współczesnego japońskiego tańca butoh, tańca indyjskiego.

W swoich pracach w szczególności inspiruje się twórczością artystów plastyków: Camille’a Claudela (spektakl Camille Claudel – Kyojo zrealizowany w 2002 roku w ramach IX Międzynarodowych Spotkań Sztuki Akcji „Rozdroże”), Tadeusza Kantora (spektakl Infantka… wedle Kantora zrealizowany w 2009 roku w ramach konkursu rezydencyjnego „Rezydencja/Premiera” ), Paula Delvaux (spektakl/film tańca Miasto Syren – Nocny Pociąg zrealizowany w 2012 roku na terenie dawnego dworca Warszawa Główna). Małgorzata Matuszewska jest pionierką warszawskiego środowiska tańca flamenco, pierwszą nauczycielką i profesjonalną tancerką flamenco z Warszawy, jedną z pierwszych w Polsce.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close