Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Reso – Siecią Tańca w Szwajcarii oraz Szwajcarską Fundacją dla Kultury Pro Helvetia zapraszają do składania zgłoszeń do udziału w warsztatach master class z Guy Coolsem, zatytułowanych Taniec i dramaturgia. Możliwość twórczego rozwoju dla choreografów i ich artystycznych współpracowników. Warsztaty odbywać się będą w Warszawie w dniach 1-5 lipca 2013. Uczestniczyć w nich mogą choreografowie, którzy posiadają już doświadczenie w tworzeniu własnych prac oraz ich artystyczni współpracownicy z różnych dziedzin sztuki, którzy chcieliby wziąć udział w ruchowych poszukiwaniach – artyści z Polski, Szwajcarii i Europy Środkowo-Wschodniej (członkowie EEPAP).

Termin składania wniosków: do 31 marca 2013 na adres: taniec@imit.org.pl Aplikacje powinny być napisane w języku angielskim.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DO POBRANIA (informacje o warsztatcie + tryb składania wniosków)

Guy Cools:


Guy Cools studiował dramaturgię, następnie od lat osiemdziesiątych zaangażował się w nowe zjawiska w dziedzinie tańca we Flandrii, początkowo jako krytyk tańca, a od 1990 r. jako dyrektor ds. teatru i tańca Centrum Sztuki Vooruit w Gandawie. Jako wiceprzewodniczący Rady ds. Tańca kształtował politykę kulturalną w zakresie tańca wspólnoty flamandzkiej. Był kuratorem wydarzeń tanecznych we Frankfurcie, Düsseldorfie, Wenecji i Montrealu. W 2002 r. odszedł z Vooruit i poświęcił się całkowicie produkcjom dramaturgicznym z takimi artystami, jak: Koen Augustijnen – Lisi Esteras (Les Ballets C. de la B.), Sidi Larbi Cherkaoui (B), Anabel Schellekens (B), Lia Haraki (Cypr), Danièle Desnoyers (Montreal), Akram Khan (Londyn), Christopher House (Toronto Dance Theatre). Od 1 października 2011 r. jest docentem na kierunku taniec Fontys Hogeschool voor de Kunsten w Tilburgu, w Holandii. Wraz z Lin Snelling i Ginelle Chagnon opracował serię warsztatów rozwijających proces twórczy artystów, a choreografów w szczególności. Regularnie wykłada i publikuje w Belgii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Grecji i na Cyprze.

Organizator: Instytut Muzyki i Tańca

We współpracy z: Reso – Sieć Tańca w Szwajcarii

Wsparcie: Szwajcarska Fundacja dla Kultury Pro Helvetia

Projekt realizowany w ramach programu Kooperacje 2012-2013. Szwajcaria – Europa Środkowo-Wschodnia, Szwajcarskiej Fundacji dla Kultury Pro Helvetia, Przedstawicielstwo w Warszawie. www.prohelvetia.pl

Partnerzy: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Wschodnioeuropejska Platforma Sztuk Performatywnych EEPAP

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close