Na kanale Arte Concert, w sekcji „Wszystkie gatunki” można bezpłatnie obejrzeć zapisy sześciu spektakli tanecznych, w tym takich gwiazd jak Sidi Larbi Cherkaoui czy Carolyn Carlson. Tylko do 25 stycznia dostępny jest Oniegin Johna Cranko przygotowany dla Stuttgart Ballet.

Wersja do druku

Udostępnij

Aktualnie dostępne są:

The Tree zespołu Carolyn Carlson z Théâtre de Chaillot

Słynna choreografka Carolyn Carlson i jej zespół prezentują The Tree – poetycką odę do natury i żywiołów. Jest to jednocześnie pożegnanie artystów i artystek ze sceną.

Rok produkcji: 2021
Dostępny do: 22 czerwca 2022
Link: https://www.arte.tv/pl/videos/103585-000-A/carolyn-carlson-the-tree/

Pippi Langstrumpf z Opery Helsińskiej

Szwedzka tancerka i choreografka Pär Isberg zabiera bohaterkę powieści Astrid Lindgren na scenę operową w Helsinkach. Muzykę zapewniają Georg Riedel i Stefan Nilsson.

Choreografia: Street dance: Karl Dyall, Pär Isberg
Rok produkcji: 2019
Dostępny do: 21 lutego 2022
Link: https://www.arte.tv/pl/videos/093005-000-A/pippi-laangstrump-w-operze-helsinskiej/

Oniegin ze Stuttgart Ballet

Eugeniusz Oniegin to młody Don Juan z Petersburga, ale także udręczona dusza. Zniechęcony i znudzony życiem, wyjeżdża na wieś. Tam zaprzyjaźnia się ze swoim nowym sąsiadem Władimirem Leńskim, jego narzeczoną Olgą i jej starszą siostrą Tatianą. Ta zakochuje się w Eugeniuszu, mimo iż ten wydaje się odporny na jej wdzięki.

Choreografia: John Cranko
Rok produkcji: 2018
Dostępny do: 25 stycznia 2022
Link: https://www.arte.tv/pl/videos/080523-000-A/oniegin/

Trisha Brown x 100 z Festival d’Automne

Stu młodych tancerzy z Narodowego Konserwatorium Muzyki i Tańca w Paryżu składa hołd amerykańskiej choreografce Trishy Brown. WBrown – współpracowniczka Merce’a Cunninghama, Johna Cage’a i Anny Halprin, dzięki swojej awangardowej wizji przyczyniła się do zrewolucjonizowania świata tańca.

Rok produkcji: 2021
Dostępny do: 3 grudnia 2022
Link: https://www.arte.tv/pl/videos/106791-000-A/trisha-brown-x-100/

La boxeuse amoureuse Marie-Agnès Gillot i Arthur H

W 2017 roku francuski pianista Arthur H zaprezentował nowy utwór La Boxeuse amoureuse („Zakochana bokserka”). Towarzyszył mu niezwykły klip z udziałem znakomitego duetu tancerskiego: Marie-Agnès Gillot i Roschdy’ego Zema. Trzy lata później muzyk i tancerka powrócili do utworu i uczynili z niego pełnowymiarowy spektakl.

Rok produkcji: 2020
Dostępny do: 21 września 2023
Link: https://www.arte.tv/pl/videos/099862-000-A/la-boxeuse-amoureuse/

Nomad Sidiego Larbiego Cherkaouiego

W swoim spektaklu Nomad choreograf Sidi Larbi Cherkaoui przenosi nas na środek pustyni. Jest to możliwe dzięki 11-osobowej ekipie tancerzy, którzy odtwarzają to, co najbardziej fascynujące i najmroczniejsze w pustynnym życiu nomadów.

Rok produkcji: 2019
Dostępny do: 15 października 2022
Link: https://www.arte.tv/pl/videos/095599-000-A/nomad-pustynna-opowiesc-sidiego-larbiego-cherkaouiego/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close