Wersja do druku

Udostępnij

Na kanale „ARTE po polsku” do 2 sierpnia dostępny jest film dokumentalny Dziedzictwo Piny Bausch w reżyserii Anne Linsel.

 

Opis filmu:

30 czerwca 2009 roku świat tańca opłakiwał śmierć Piny Bausch – niemieckiej tancerki i choreografki tańca współczesnego, której dzieła miały ogromny wpływ na rozwój teatru tańca. Jej emocjonalne i ekspresjonistyczne choreografie do dziś inspirują kolejne pokolenia tancerzy.

  

Luty 2019 roku. Tancerka Ruth Amarante, długoletnia aktorka Teatru Tańca Wuppertal, prowadzi próby do „Palermo, Palermo”. Jednej ze sztuk Piny Bausch z 1989 roku.

 

10 lat po śmierci Piny Bausch zespół uległ znacznemu odmłodzeniu – prawie połowa z 34 tancerzy i tancerek nie poznała już choreografki osobiście. Przejęcie liczącego ponad 40 sztuk dziedzictwa Piny Bausch okazało się trudnym zadaniem i nieustannym wyzwaniem dla wszystkich.Tancerze i tancerki z większym doświadczeniem od 10 lat prowadzą próby do sztuk Piny. Stare role są indywidualnie przekazywane nowym tancerzom, dzięki czemu dziedzictwo Piny Bausch jest nadal żywe.

 

Film dostępny jest pod linkiem:

https://www.arte.tv/pl/videos/082790-000-A/dziedzictwo-piny-bausch/

czas trwania: 52 min

 

„ARTE po polsku” oferuje bezpłatnie najciekawsze programy z ramówki ARTE TV. Wśród propozycji znajdują się filmy o bardzo różnej tematyce, jak m.in: społeczeństwo, kultura i sztuka, filmy popularno-naukowe, podróżnicze etc. Są to dokumenty, reportaże i magazyny. Ofertę uzupełniają relacje z koncertów (muzyka klasyczna i współczesna). „ARTE po polsku” to część projektu „ARTE Europe” (współfinansowanego ze środków unijnych), który ma na celu dotarcie do jak najszerszej grupy osób poprzez udostępnianie programów w różnych językach. Programy ARTE dostępne są w internecie za darmo – jest wersja francuska, niemiecka, angielska, hiszpańska, a od listopada 2016 roku również polska.

 

Więcej informacji i nowości: http://www.arte.tv/pl

http://facebook.com/ARTEpopolsku

https://twitter.com/ARTEpl

 

ARTE logo_png (oryginał) 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close