Wersja do druku

Udostępnij

Balet Dworski „Cracovia Danza”, we współpracy z Oddziałem ZASP w Krakowie, zaprasza w środę 8 marca o godz. 19.00  do Klubu Aktora SPATiF w Krakowie (Rynek Główny 41) na kolejne spotkanie w ramach Czas na taniec!. Cykl zakłada spotkania z tancerzami, rozmowy, dyskusje oraz wspólne oglądanie filmów o osobowościach świata tańca. Gościem najbliższego spotkania będzie Ewa Wycichowska – tancerka, choreografka, pedagożka, autorka ponad 70 spektakli zrealizowanych w Polsce, Włoszech, Niemczech, Czechach i USA, wieloletnia dyrektor Polskiego Teatru Tańca – Baletu Poznańskiego. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz.

 

Ewa Wycichowska mówiła o swojej pracy na łamach „Głosu Wybrzeża”:

Choreografią opowiadam o sobie, zapisuję w niej swój stosunek do świata, życia, zadaję pytania, na które szukam odpowiedzi, próbuję zakreślić krąg wartości, poszukiwań. […] Może brzmi to paradoksalnie, ale uciekam przed prostą fabularyzacją, nie interesują mnie działania dające się opisać tylko w kategoriach pojęciowych, zamkniętych semantycznie, to co robię jest moją choreograficzną drogą do iluminacji, której częściej patronuje duch niż materia.

 

Wstęp wolny!

 

***

 

Ideą cyklu Czas na taniec! jest stworzenie miejsca i czasu do rozmowy o tańcu. Chcemy pokazać, że w ogólnym dyskursie o sztuce tancerze powinni mieć głoś, tak samo jak m.in. kompozytorzy, reżyserzy, plastycy, czy pisarze. Zależy nam także, aby tymi spotkaniami skupić wokół naszej instytucji środowisko taneczne naszego miasta. Pragniemy, aby spotkania były jednocześnie uzupełnieniem edukacji tanecznej młodego pokolenia.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close