Wersja do druku

Udostępnij

Dzień 25 lutego to święto narodzin komedii dell’arte. Dla uczczenia tego dnia Balet Dworski „Cracovia Danza” i Trupa Komedianty przygotowali spektakl pt. Karnawał Arlekinów, którego premiera odbędzie się w Krakowskim Teatrze Variété, właśnie 25 lutego 2020 roku, o godz. 19.00. W spektaklu premierowym udział weźmie francuski mistrz tańca barokowego Pierre-François Dollé.

 

W ostatni dzień karnawału Balet Dworski „Cracovia Danza” zaprasza w taneczną podróż do renesansowych Włoch i barokowej Francji, podczas której będzie można zobaczyć między innymi narodziny jednej z najsłynniejszych masek komedii dell’arte – Arlekina.

 

Twórczynie Karnawału Arlekinów – Agnieszka Cianciara-Fröhlich i Romana Agnel – opowiadają historię tytułowego Arlekina, kreśląc jego bogatą charakterystykę. Używają do tego wielu środków wyrazu, zanurzonych w tradycji komedii dell’arte i różnych formach tanecznych. Niezwykle istotne połączenie tańca i włoskiej komedii pozwala na ukazanie Arlekina w różnych przestrzeniach teatralnych, potwierdzając znaczny wpływ komedii dell’arte na świat tańca i baletu. Obok historycznych choreografii, pojawią się w spektaklu także autorskie kompozycje taneczne.

 

Przedstawienie odbywa się w ramach XI Dni Komedii dell’Arte Arlecchino, mon amour.

 

Reżyseria: Agnieszka Cianciara-Fröhlich

Inscenizacja: Romana Agnel

Choreografia: Romana Agnel, Dariusz Brojek oraz choreografie oryginalne z epoki, odtworzone na podstawie traktatów

Scenografia: Karolina Danek

Kostiumy: Monika Polak-Luścińska, Ludwika Gorgoń oraz Noëlle Chanoine

(Fantaisies Baroques)

Maski: Jonathan Fröhlich

Wystąpią: tancerze Baletu Cracovia Danza oraz Trupa KOMEDIANTY oraz gościnnie w spektaklu premierowym Pierre-François

Dollé (Fantaisies Baroques)

 

Bilety: 40 i 30 zł (ulgowe), 25 zł (grupowe, powyżej 10 osób)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close