Z przyjemnością dzielimy się spektaklami i wydarzeniami, w które zaangażowany będzie Balet Dworski Cracovia Danza w styczniu tego roku.

Wersja do druku

Udostępnij

Kopciuszek

Spektakl Kopciuszek w reżyserii i choreografii Dariusza Brojka zawita do Grecji. Tym razem widowisko zaprezentowane zostanie w trzech miastach: Seres, Veria, Larisa.

Kopciuszek, jedna z najsłynniejszych bajek baletowych, od czerwca zeszłego roku znajduje się w repertuarze Baletu Cracovia Danza. Ta słynna bajka, której autorem jest barokowy pisarz Charles Perrault, stała się inspiracją dla wielu kompozytorów różnych epok. Inscenizacja Cracovia Danza rozgrywa się do muzyki Gioacchino Rossiniego. Spektakl przenosi widzów w świat XIX-wiecznego baletu europejskiego. To historia, którą wszyscy dobrze znamy, ale opowiedziana przez tancerzy w stylu demi-klasycznym z elementami tańca charakterystycznego. W spektaklu zobaczymy dużą dawkę humoru, nieoczekiwane zwroty akcji oraz baśniowe kostiumy.

Realizatorzy:

Scenariusz i choreografia: Dariusz Brojek
Muzyka: Gioachino Rossini
Kostiumy: Elżbieta Wójtowicz-Gularowska, Bożena Pędziwiatr
Projekcje: Anna Szklener, Krzysztof Antkowiak
Asystent choreografa: Nikoleta Giankaki
Występują tancerze Baletu Cracovia Danza: Małgorzata Dorosiewicz, Nikoleta Giankaki, Ewelina Keller, Małgorzata Nabrzeska, Anna Szczotka, Anna Szklener, Georgij Andrejczenko, Maxim Berko, Michał Kępka, Filip Świeczkowski

19,20,21 stycznia 2024, godz. 18.00, Seres, Veria, Larisa (Grecja)

Bilety: ΚΡΑΤΙΚΑ ΜΠΑΛΕΤΑ ΚΡΑΚΟΒΙΑΣ – Η ΣΤΑΧΤΟΠΟΥΤΑ | Εισιτήρια online! | Public.gr Tickets

 

Dziady w Teatrze Słowackiego

Tancerze Baletu Cracovia Danza biorą udział w przedstawieniu Teatru w Krakowie im. J. Słowackiego Dziady w reżyserii Maji Kleczewskiej. W styczniu zatańczą w Krakowie. Choreografię menueta w scenie balu ułożyła Romana Agnel.

Spektakl Dziady, produkcja Teatru im. Juliusza Słowackiego, w 2022 roku zdobył główną Nagrodę Teatralną im. Stanisława Wyspiańskiego.

Występują tancerze Baletu Cracovia Danza.

Teatr w Krakowie im. Juliusza Słowackiego, pl. Św. Ducha 1

23,24,25,26,27 stycznia 2024, godz. 19.00

Więcej o spektaklu: Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dziady (teatrwkrakowie.pl)

Tańczące planety

„O Mikołaju Koperniku powiedziano i napisano przez ostatnie stulecia bardzo wiele. W tym kontekście taneczne widowiska Baletu Cracovia Danza są nietypowym podejściem do tematu” – tak zaczyna się wystawa Tańczące planety, która została przygotowana przez Agnieszkę Malatyńską-Stankiewicz oraz Macieja Michalika dla Goole Arts & Culture.

W ramach wystawy wykorzystano wydarzenia Kopernikańskie Baletu Cracovia Danza w koncepcji i choreografii: Romany Agnel; w prezentacjach wykorzystano także oryginalne choreografie z XVI i XVII wieku (Fabritio Caroso, Louis Pécour);

Realizatorzy:

Kostiumy: Monika Polak-Luścińska oraz Elżbieta Gularowska-Wójtowicz;
Maski: Monika Polak-Luścińska.
Projekcji wizualnych podczas przedstawień: Krzysztof Antkowiak.

Link do wystawy: Tańczące planety — Google Arts & Culture

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close