Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Druga Strefa zaprasza na baletowy początek lata. 1 lipca o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy Piotra Leczkowskiego, a dzień później o godz. 20.00 drugi po premierze pokaz spektaklu The Osmosis w choreografii Natalii Marii Wojciechowskiej. Przedstawienie utrzymane jest w stylistyce neoklasyczneji ukazuje różne oblicza związku dwojga ludzi – harmonię, zauroczenie, pożądanie, przemoc, ochłodzenie, wyparcie, mrok, romantyzm, dojrzałość – którzy finalnie odnajdują miłość do samych siebie. Wystawę będzie można natomiast oglądać do końca lipca. Jej autor od ponad 20 lat zajmuje się grafiką (jako właściciel i dyrektor artystyczny agencji reklamowej Formacja.pl) oraz fotografią architektury i wnętrz. Od wielu lat zajmuje się również fotografią artystyczną. Bohaterami wystawy są tancerze, szczególnie tancerze klasyczni. Ma szczęście i wielki honor współpracować z najważniejszymi postaciami polskiej sceny tańca, a w szczególności z członkami Polskiego Baletu Narodowego.

 

Więcej o spektaklu:

Osmoza to samorzutne przenikanie cząstek celem wyrównania wartości. Czyż nie tak powinna brzmieć definicja idealnego związku? Platon twierdził, że jesteśmy połówkami jabłek stale szukającymi tej właściwej, by znowu stać się jednością i to poszukiwanie jest tym najważniejszym. Bez drugiej osoby jesteśmy tylko połówką. Karmieni ideą idealnej, romantycznej miłości, bez której jesteśmy niekompletni, stale poszukujemy, odnajdujemy na chwilę, przeżywamy zawody, narażamy siebie na nieczyste intencje, jesteśmy niekiedy poniżani i obrażani, a czasem idziemy na kompromisy, wybierając trwanie w związku ze strachu przed samotnością. Niekiedy naprawdę uważamy, że jesteśmy zakochani i nawet kochamy lub zakochani jesteśmy w idei bycia z kimś. Przyjęło się, że drugą osobę ma się kochać ponad życie, ponad własne życie i zrobić wszystko – w ogień skoczyć, czyli narazić siebie w imię miłości, a jak nie, to nie jest to prawdziwa miłość. A co człowiekiem? Z najważniejszą jednostką? Co z miłością człowieka do siebie samego? Co z odnalezieniem miłości do siebie i pracą nad tym związkiem.  A może jednak nie jesteśmy połówkami? Może tylko nie rozumiemy, że jesteśmy całością – kompletną cząstką, która może wybrać drugą cząstkę i wówczas nastąpi samorzutne przenikanie cząstek celem wyrównania – OSMOZA.

Choreografia: Natalia Maria Wojciechowska
Muzyka: Laurent Uhres, Max Richter, Arvo Pärt, Ola Gjeilo
Tańczą: Łukasz Lewandowski i Natalia Maria Wojciechowska 

Realizacja techniczna: Eligiusz Baranowski

 Premiera: 14 lutego 2020

 

Bilety online 50,00 zł | Bilety w kasie teatru 55,00 zł

 

Wstęp na wystawę za 5 zł: https://ewejsciowki.pl/embedded/rezerwacja/184900

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close