Wersja do druku

Udostępnij

Tristan & Izolda to tytuł premierowego spektaklu Bałtyckiego Teatru Tańca w choreografii Izadory Weiss. Klasyczna opowieść  zamienia się w przejmujące widowisko taneczne, w którym dominują ludzkie namiętności i podziw dla człowieka walczącego z ich mroczną siłą. Dzięki ekspresji tancerzy, fabuła ponownie staje się pretekstem do wydobycia prawdy o emocjach. Izadora Weiss nie ilustruje tu tańcem operowej wersji Wagnera, ale kreuje swoją własną wizję nieszczęśliwej miłości. Korzysta przy tym z romantycznej muzyki Schuberta połączonej ze współczesnymi brzmieniami Kronos Quartet.

 

Plakat,  podobnie jak w przypadku  poprzednich autorskich realizacji choreografki, pomysłu i kompozycji jej samej, ukazuje trójkę głównych bohaterów, którzy za swoją tragiczną namiętność muszą zapłacić najwyższą cenę.

 

Premiera zaplanowana jest 24 czerwca 2016 w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close