Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 21 czerwca o godz. 19.30 w warszawskim Teatrze Syrena B’cause Dance Company zagra na żywo swój spektakl Faceless | Less Face w choreografii Bartka Woszczyńskiego. Będzie to także pierwsze wystąpienie zespołu w tym roku.

 

Opis spektaklu: 

 

Nasz świat zmierza w stronę ciągłego zwiększania produkcji masowej, co prowadzi do podświadomej uniformizacji społeczeństwa. Wielkie korporacje wypierają swoimi produktami lokalne, często oparte na tradycji, przedsiębiorstwa, a pragnienie podążania za najnowszymi trendami intensyfikuje wszechobecny konformizm, okradając ludzi z ich indywidualnych upodobań. Media społecznościowe wręcz eksplodują szczęściem i zdjęciami ludzi, którzy zamienili swoje życie w nieustające pasmo sukcesów. Wszyscy są uśmiechnięci, bogaci, zainspirowani. Na ekranie. Wszyscy wyglądają dokładnie tak samo. Bez twarzy.

Spektakl Faceless | Less Face przedstawia przerysowaną wizję naszego społeczeństwa, którą kontrastuje z rzeczywistością pracowników fabryk krajów rozwijających się. Wszyscy tacy sami, jakby bez twarzy. Nawet nie próbują udawać, że są szczęśliwi. Kolorowa emanacja sukcesu jest zastąpiona szarą, smutną i niekończącą się rutyną, która prowadzi donikąd. Nie ma tam miejsca na nadzieję, nie ma tam nawet miejsca na udawanie. Ci ludzie swoją niewolniczą pracą sprawiają, że w krajach rozwiniętych innym ludziom żyje się prościej.

Wykorzystując formę tańca współczesnego jako najszczerszego środka ekspresji, spektakl skłania widzów do rozważań dotyczących roli jednostki w społeczeństwie i stawia szereg pytań: Czy grozi nam globalna uniformizacja? Jak długo świat będzie obojętny na pogarszające się warunki pracy w krajach rozwijających się? Jak można zachować swoją własną tożsamość w dobie globalnej uniformizacji? Czy jest jeszcze szansa na pozostanie niezależnym od globalnych koncernów? Skoro istnieje ciche przyzwolenie na niewolniczą pracę w celu uzyskania jak najniższych cen produktów, czy to znaczy, że komfort jednego człowieka może mieć większą wartość niż podstawowe prawa i godność drugiego? Czy ludzkie życie może mieć cenę?

 

 

Bilety: 35 zł normalny, 15 zł ulgowy

 

Bilety można kupićhttps://teatrsyrena.pl/spektakle/270/faceless-less-face-br?fbclid=IwAR1D5vhdcuxehEwyt2L-1hhJEVQ3d2mIs24fOlkG3436Tb-IkHCIPPSb-Dg

 

Informacja dot. reżimu sanitarnego: https://teatrsyrena.pl/index/zasady-dotyczace-udzialu-w-spektaklach-1.html

 

Organizator: Fundacja B’cause i B’cause Dance Company (projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close